امام حسين(ع) را از كجا شناختم
محمدعلی اخوت (حقوق‌دان)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2458
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


مدیران محلی دولت سیزدهم در پی ابقا در دولت چهاردهم

ابوالحسن جشیره زاده( دانشجوی دکتری جغرافیا گرایش توسعه)

  با پایان یافتن چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در دور دوم در ۱۵تیرماه که با پیروزی دکتر پزشکیان کاندیدا اصلاح طلب همراه بود، گمانه زنی روی تشکیل کابینه دولت چهاردهم است. پزشکیان کاندیدای اصلاح طلب در این دوره معرفی شد و توانست بر رقیب اصوالگرای خود سعید جلیلی پیروز انتخابات شود. گمانی زنی‌ها برای تشکیل کابینه دولت جدید در رسانه‌ها و فضای مجازی آغاز شده است،همه انتظار دارند کابینه دولت از جریان حامی جناب پزشکیان باشد. برخی معتقدند که ایشان از نیروهای اصولگرای معتدل یا میان رو در بدنه دولت استفاده خواهد کرد، کاری که حسن روحانی در دولت های یازدهم و دوازدهم انجام داد. برخی‌ها معتقدند که دولت چهاردهم ادامه دهنده دولت سوم خاتمی است و از هیچ نیروی اصولگرایی در بدنه دولت از سطوح مدیریتی پایین تا بالا استفاده نخواهد شد.
براساس شنیده ها در سطح محلی مدیرانی که در دولت سیزدهم مسئولیت داشتند به دنبال ابقا در دولت چهاردهم هستند؛ هرچند این تلاش‌ها برای ماندن در دولت جدید بی‌فایده است.  اینکه مدیرانی در دولت سیزدهم مسئولیت داشتند در ستاد‌های جلیلی فعالیت داشتند و رای خود را به سبد جلیلی ریخته‌اند بخواهند برای ماندن در دولت پزشکیان تلاش کنند، چنین مدیرانی باید خود را رفتنی بدانند. دکتر پزشکیان نباید اشتباه روحانی را در دولت دوازدهم در پیش بگیرد. روزی مورد انتقاد مخالفین قرار بگیرد که خود در مناظره‌ها شاهد بودند.
 روحانی در ارکان مدیریتی دولت خود از اصولگرایان معتدل استفاده کرد و امروز همان طیف منتقد دولت ایشان بودند. پس دولت دوازدهم روحانی برای پزشکیان باید درس عبرت باشد. دولت چهاردهم، دولت مسعود پزشکیان است. استفاده از جریان مخالف با نگرش‌های متفاوت در بدنه دولت چهاردهم در سطوح مدیریتی بالا تا پایین نوعی خودکشی سیاسی در دولت پزشکیان خواهد بود.