امام حسين(ع) را از كجا شناختم
محمدعلی اخوت (حقوق‌دان)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2458
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


سلام دوباره به ایران ، اگر ...

علی‌بدیع ( روزنامه نگار مستقل)

از عصر تا شامگاه جمعه ۸ تیرماه دقایق بسیار حیاتی برای مردم و حاکمیت بود ، انتخابی بسیار سخت نه از بین دوکاندیدا‌ بلکه بین رای دادن و ندادن ، مردم خسته از شرایط نامساعد اقتصادی و سیاسی، از وعده های بی‌عمل، از عدم صداقت و پاکی، از اختلاس و گرانی و نبود امنیت اجتماعی و … به ستوه آمده بودند و در یک کلام گوش شنوایی نبود که بشنود، بفهمد و درک کند، مناظرات فقط وعده بود که مردم در هر دوره شنیده بودند، بازیهای سیاسی و سیاسی کاری، نامزدهای پوششی به لطف شورای نگهبان ، تخریب یکدیگر و تصفیه حساب‌های شخصی و حزبی،  حتی اگر مرتبط با کاندیداها هم نبودند.
دور اول انتخابات بیش از ۶۰درصد واجدین شرایط پای صندوق های رای حضور نیافتند و این پیام را خیلی ها نشنیدند و یا خود را به کری و نفهمی زدند، دور دوم امکان ریزش همان ۴۰درصد هم وجود داشت، ولی قبل از شامگاه جمعه ورق برگشت، نه تنها ۴۰درصد دور اول پای صندوق ها آمدند بلکه حدود ۱۰درصد هم بیشتر آمدند، دوباره اعتمادی جدید شکل گرفت، یکبار دیگر مردم به خود قبولاندند که گوهر کم یاب و یا بهتر بگوییم نایاب صداقت به ایران و ایرانی چشمک می زند،پس  برگه های رای در شهر و روستا مسعود پزشکیان شد، اکثریت مردم در واقع به پزشکیان رای ندادند بلکه در اصل به تغییر تفکر و‌ نگرش رای دادند، به صداقتی که دکتر  پزشکیان بارها فریاد من به مردم دروغ نخواهم گفت را سر داد، به احترام و عزت مندی زنان و دختران ایرانی، به رفع تبعیض، به دوستی و صلح و رابطه با کل جهان، به ضدیت با هر تفکری که به نام اصلاح طلبی و اصول‌گرایی در تضاد با مردم سالاری باشد، به پیروی از از اسوه ها و الگوهای واقعی و همیشگی مانند شهید باکری و سردار سلیمانی و علی هاشمی و کل کشته شدگان و شهدای راه وطن، به احترام ورزی نسبت به معلمان و نویسندگان و هنرمندان و ورزشکاران و فرهیختگان، به اقتدار در برابر شرق و غرب و در یک کلام به ایرانی آباد و آزاد رای دادند.
صبح شنبه با اعلام رسمی نتیجه انتخابات ، لبخندی از سر امید به آینده بر لبان مردمان پاک و نجیب ایران زمین نقش بست، امید به روزها و ماه‌ها و ۴سال آینده ، امید به انجام وعده‌ها و تعهدات، امید به صداقت دکتر مسعود پزشکیان، و قطعا باری بس سنگین بر دوش‌ دکتر خواهد بود... .
۸ تیرماه مردم آزاده ولی دل‌آزرده دوباره به ایران سلام کردند اگر که ، تحولی در اقتصاد کشور و گشایشی در امور مردم شکل گیرد، همه اقوام و ادیان و مذاهب ایرانی دیده و تکریم شوند، سفره‌های برچیده دوباره پهن شوند، مسئولین در جایگاههای واقعی خود قرار گیرند، آقازادگی و باجناق پروری و دامادبازی جمع شود، پرونده خودی و غیرخودی برچیده شود، هرکس در هر کجای ایران و دنیا با هر تفکر و سلیقه که قلبش برای وطن می‌تپد، مورد احترام باشد، آزادی‌های اجتماعی و مدنی برای تمام مردم یکسان و جاری و ساری باشد‌، مهسا امینی‌ها و  کیان پیرفلک‌ها را فرزندان و دختران و پسران خود بدانند، مرز‌نشینان غیور ایران خصوصا در سیستان و بلوچستان‌، کردستان و خوزستان مورد توجه ویژه قرار گیرند تا اندکی از مظلومیت‌ها و‌ محرومیت‌های آنان کاسته شود و دهها و صدها مورد دیگر.
جناب آقای دکتر پزشکیان همانگونه که خودتان فرمودید حالا شما رئیس جمهور تمام ایرانیان هستید‌. مشکلات جامعه اعم از اقتصادی و فرهنگی ‌و سیاسی را همه می‌دانند و انتظارات غیر واقع از شما ندارند.  مردم  با رای خود به شما اعتماد کردند، شما هم اعتماد کنید ولی به همه ؛ چه آنها که به شما رای دادند و چه به رقیبتان، و چه آنهایی که اصلا پای صندوق رای نیامدند ولی اکثریت جامعه بودند. پیام آنها بالاترین و رساترین پیام در کل تاریخ ۴۵ ساله جمهوری اسلامی بود. همانطور که گفتید پیام آنها را با تمام وجود شنیدید. آنها هم‌ محترم و خودی هستند.  
شما با اتکال به خدای منان و با پشتوانه مردمی خواهید توانست اعتماد از دست رفته را برگردانید و نامتان را درتاریخ این سرزمین مانا و ماندگار کنید .
ما برای ایران منتظریم. یا علی.