مشارکت انتخاباتی با الزامات مردم سالاری
مجید صیادنورد (دکترای اندیشه سیاسی)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2374
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

هاشور

فعالیت سامانه بارشی در جنوب کشور
سازمان هواشناسی کشور از فعالیت سامانه بارشی در جنوب کشور از یکشنبه خبر داد.سازمان هواشناسی کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با فعالیت سامانه بارشی در جنوب کشور یکشنبه در استانهای بوشهر هرمزگان جنوب استانهای فارس و خوزستان برخی نقاط کهگیلویه و بویراحمد و دوشنبه در استان هرمزگان جنوب استانهای فارس، بوشهر، کرمان و سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق وزش باد شدید موقت گاهی گردوخاک و در برخی نقاط تگرگ پیش بینی می‌شود. این وضعیت در این دو روز در جزایر واقع در خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان نیز پیش بینی می‌شود.در این اطلاعیه آمده است: در سایر نقاط کشور تا روز چهارشنبه جوی آرام خواهیم داشت. از اواخر وقت چهارشنبه و روز پنجشنبه سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب وارد کشور شده و در مناطق شمال غرب غرب جنوب غرب استانهای واقع در دامنه‌‌های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی سبب بارش میگردد.

تشکیل کارگروه آلودگی ارس با ارمنستان
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از تشکیل کارگروه مشترک و نشست‌های دو جانبه با کشور ارمنستان برای رفع آلودگی رودخانه ارس خبر داد و گفت: بر اساس کارگروه و تفاهمات ایجاد شده در بازه زمانی کوتاهی آلودگی ارس رفع خواهد شد.علی سلاجقه در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت ایجاد همکاری و تفاهم‌نامه با ارمنستان برای رفع آلودگی ارس اظهار کرد: کشور جمهوری اسلامی ایران با کشور ارمنستان ارتباط‌هایی را داشتند، خوشبختانه در همین دوره اول، معاونت انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در این کارگروه متشکل از وزارت صمت، وزارت نیرو و جهاد کشاورزی و امور خارجه در کشور ارمنستان حضور پیدا کردند که سه تفاهمنامه در آن کارگروه ایجاد شد.وی تصریح کرد: کشور ارمنستان به خوبی به وظایف خود عمل کرده است و در بازه زمانی یک ماهه کارگروه خود را معرفی کرد. کارگروه ما نیز شکل گرفته و نشست دوجانبه نیز انجام خواهد شد و امیدواریم که دولت ارمنستان رویکرد مناسبی داشته باشد. ما از ظرفیت‌های کارشناسی کشور خودمان استفاده می‌کنیم هم در زمینه صنایع و معادن و هم در زمینه‌های دیگر و فکر می‌کنم این روندی که در پیش گرفته‌ شده بسیار رو به جلو است و در یک بازه زمانی کوتاه می‌تواند مشکل آلایندگی ارس حل شود. در سال جاری در ۳ مرحله با مبلغی بالغ بر ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال، ۲۲۶ پروژه محیط زیستی در کشور افتتاح شد که غالباً به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند.

۹۲ هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش جذب می‌شوند
وزیر آموزش و پرورش از جذب ۹۲ هزار نیروی جدید در این وزارتخانه تا سال آینده خبر داد.رضا مراد صحرایی در جمع مدیران و رؤسای مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان خوزستان با تاکید بر اهمیت توجه به نیروی انسانی در آموزش و پرورش بیان کرد: تا پایان سال آینده تعداد ۹۲ هزار نفر در آموزش و پرورش کشور جذب خواهند شد که از این تعداد ۷۲ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی ماده ۲۸ و مابقی این معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان به آموزش و پرورش سطح کشور خواهند پیوست.