مشارکت انتخاباتی با الزامات مردم سالاری
مجید صیادنورد (دکترای اندیشه سیاسی)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2374
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

وزیر راه: مسکن‌سازان، سیمان و فولاد ارزان خواهند گرفت

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مخالفت عده‌ای با خروج سیمان و فولاد از بورس گفت: قیمت تمام‌شده مسکن تابعی از تورم است.
به گزارش تسنیم، مهرداد بذرپاش گفت: در طرح نهضت ملی مسکن قرار شده هر جا فضا و مساحت زمین اجازه داد، مبنا احداث ساختمان‌های تک‌طبقه یا دوطبقه ویلایی حیاط‌دار باشد چرا که با استقبال و رضایتمندی بیشتری روبه‌روست.
وی از ساخت ۲.۱ میلیون واحد نهضت ملی مسکن خبر داد و افزود: اتفاقات خوبی را درباره تأمین زمین و ساخت مسکن روستایی در کشور شاهدیم. امیدواریم سال آینده سال شکوفایی تأمین مالی گسترده‌تر برای پروژه‌های نهضت ملی از سوی شبکه بانکی کشور باشد.
وی درباره قیمت تمام‌شده نهضت ملی مسکن در سال آینده اضافه کرد: قیمت تمام‌شده مسکن تابعی از تورم است. یکی از خواسته‌های ما این بود که بخش‌ها و متغیرهایی که قیمت تمام‌شده مسکن را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند به‌ویژه فولاد و سیمان در حوزه مصالح مورد توجه قرار گیرند که در جلسه آینده شورای عالی مسکن تصمیمات خوبی اتخاذ می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: با وجود پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی، عده‌ای با خروج این دو مصالح از بورس کالا مخالف بودند اما امیدواریم سال آینده مصالح ساختمانی به‌ویژه فولاد و سیمان با تمهیدات وزارت اقتصاد و دارایی، ارزان‌تر از بازار در اختیار سازندگان و پروژه‌ها قرار بگیرد.
بذرپاش همچنین از همکاری با وزارت کشور و شهرداری‌ها برای افزایش حداقلی عوارض ساخت و ساز در سال آینده خبر داد.