در کرده‌ها و نکرده‌هایتان تجدید نظر کنید!
ولی‌الله شجاع‌پوریان (مدير مسؤل)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2319
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


ذره بین

حمایت ستاره آمریکایی از مردم غزه
ستاره آمریکایی لیگ حرفه‌ای بسکتبال NBA با انداختن چفیه دور گردن خود، از مردم مظلوم غزه حمایت کرد. کایری اروینگ ستاره مسلمان و آمریکایی تیم بسکتبال دالاس ماوریکس است. این ستاره NBA پس از دیدار مقابل میلواکی باکس با چفیه به نشست خبری آمد و حمایت خود را از مردم غزه نشان داد. او در جریان کنفرانس مطبوعاتی به هیچ سوالی درباره جنگ رژیم صهیونیستی و مردم غزه پاسخ نداد.

======

پرواز نوجوانان بوکس به جهانی ایروان
تیم نوجوانان ایران برای حضور در مسابقات جهانی عازم ارمنستان شد. تیم ملی بوکس نوجوانان با 6 بوکسور در این مسابقات حضور خواهد داشت و در 4 وزن نیز نماینده‌ای را اعزام نخواهد کرد. اشکان هاشمی در وزن 60 کیلوگرم، امیرمحمد رستم‌پور در وزن 63 کیلوگرم، محمدصالح مصباحی در وزن 66 کیلوگرم، ماهان ساجدی در وزن 70 کیلوگرم، عبدالرحمان دارا در وزن 75 کیلوگرم و عباس گرشاسبی در وزن 80+ کیلوگرم ترکیب تیم کشورمان را در این مسابقات تشکیل می‌دهند.تیم‌ کشورمان اخیرا در مسابقات آسیایی قزاقستان موفق به کسب یک مدال طلا، یک نقره و سه برنز شد.رقابت‌های بوکس قهرمانی نوجوانان جهان طی روزهای 3 لغایت 13 آذرماه در شهر ایروان کشور ارمنستان برگزار خواهد شد.

==========

2 مدال آسیایی رهاورد جوانان جودو
در پایان رقابت‌های روز دوم و پایانی جودوی جوانان آسیا در تاشکند ازبکستان، محمدحسین یاقوتی در ۱۰۰- و امیرعباس موحد در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند اما ۶ نماینده دیگر ایران از دور رقابت‌ها کنار رفتند تا در نهایت تیم‌های ملی جودوی جوانان ایران در رده پسران و دختران با حذف ۱۱ جودوکار و کسب تنها ۲ مدال برنز به کار خود در ابن رقابت‌ها پایان دهند.
 محمد حسین یاقوتی در وزن ۱۰۰- کیلوگرم دور اول را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و سپس به «پارک» از کره جنوبی باخت. یاقوتی در گروه شانس مجدد «آلتانگریل» از مغولستان را از پیش رو برداشت و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در دیدار رده بندی «چن تسای» از چین تایپه را شکست داد و به مدال برنز رسید.  در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم امیر عباس موحد در نخستین مبارزه خود «ژان تیلک» از قزاقستان را شکست داد و سپس با برتری مقابل «گانتولگا» از مغولستان به نیمه نهایی صعود کرد. وی در این مرحله نتیجه را به «ژولداشکازیف» از قرقیزستان واگذار کرد و به دیدار رده بندی رفت. موحد برای کسب مدال برنز در دیدار رده بندی مقابل «سعود منانی» از عربستان به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.
پیش از این و در جریان رقابت‌های نوجوانان آسیا نیز ۱۲ جودوکار ایران حذف شدند و تنها ابوالفضل محبی صاحب مدال نقره شد.

=======

پایان دوره ریاست داورزنی در والیبال
دوره ریاست چهارساله محمدرضا داورزنی در فدراسیون والیبال روز دوشنبه، ۲۹ آبان به صورت رسمی به پایان رسید تا این فدراسیون منتظر تعیین سرپرست  باشد.داورزنی در مجمع انتخاباتی فدراسیون والیبال که ۲۹ آبان ۱۳۹۸ برگزار شد با کسب ۲۶ رای از ۴۱ رای ماخوذه  به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد.
داورزنی پیش از این حدود ۱۲ سال ریاست فدراسیون را بر عهده داشت که با حضور در معاونت قهرمانی وزارت ورزش از والیبال جدا شد. سپس احمد ضیائی رئیس شد که او هم به دلیل قانون بازنشستگی از راس کار کنار رفت و فدراسیون والیبال کمتر از یکسال توسط افشین داوری و علی فتاحی به عنوان سرپرست اداره می‌شد تا اینکه دوباره داورزنی برگشت.پایان دوران ریاست داورزنی در روزهای اخیر حاشیه‌هایی داشت. ابتدا فدراسیون والیبال اعلام کرد که با موافقت وزارت ورزش و جوانان در تاریخ ۲۹ آبان مجمع فوق‌العاده‌ای برای تعیین سرپرست برگزار خواهد شد اما در ادامه سید محمد پولادگر، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد که این وزارتخانه مجوزی برای برگزاری مجمع فدراسیون والیبال در تاریخ پیشنهادی صادر نکرده است.
از طرفی فدراسیون والیبال هم اعلام کرد که برای برگزاری مجمع منتظر تایید نهایی وزارت ورزش است و بعد از چند روز فدراسیون از طریق سایت رسمی خود اعلام کرد که این مجمع در تاریخ ۲۹ آبان برگزار نخواهد شد و به زمان دیگری موکول می‌شود.
باید دید تکلیف فدراسیون والیبال مشخص می‌شود یا اینکه یک فدراسیون دیگر به فدراسیون‌های بلاتکلیف وزارت ورزش اضافه خواهد شد.

================

آلکاراز دومین بازیکن پردرآمد  سال ۲۰۲۳
کارلوس آلکاراز  تنیسور ۲۰ ساله اهل اسپانیا دومین بازیکنی است که امسال بیشترین درآمد را داشت.
این تنیسور  در این راه به نواک جوکوویچ ملحق شد و ۱۰ میلیون و ۷۵۳ هزار و ۴۳۱ دلار به دست آورد و پس از ستاره صرب که بیشترین درآمد را دارد، در رده دوم قرار گرفت. این اتفاق برای دومین بار در دوران حرفه‌ای آلکاراز رخ داده است. جوایز او سال گذشته از مرز 10 میلیون دلار در یک فصل عبور کرد. در سال 2022، آلکاراز اولین نوجوان در تاریخ تنیس بود که در یک فصل حداقل 10 میلیون دلار جایزه به دست آورد و در هر دو تور در صدر جدول قرار گرفت. امسال با وجود از دست دادن یکی از چهار گرند اسلم به دلیل مصدومیت، او رقم بیشتری کسب کرده است.