در کرده‌ها و نکرده‌هایتان تجدید نظر کنید!
ولی‌الله شجاع‌پوریان (مدير مسؤل)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2319
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


شاگردان «حسن عبدی» به مصاف مراکش می‌روند

جدال نوجوانان فوتبال با نائب قهرمان آفریقا

همدلی| فوتبال ملی ایران امروز علاوه بر جدال تیم های ملی ایران و ازبکستان بازی مهیج نوجوانان ایران و مراکش در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی را نیز در پیش دارد؛ آن هم در شرایطی که همه دوستداران فوتبال درانتظار درخشش تیم یکدست حسین عبدی هستند.
تیم ملی فوتبال نوجوانان کشورمان پس از صعود به عنوان تیم سوم گروه C جام جهانی زیر 17 سال، از ساعت 15:30  امروز در ورزشگاه گلورا بانگ تومو اندونزی در شرایطی رو در روی مراکش نایب قهرمان قاره آفریقا قرار می گیرد که شاگردان حسین عبدی در حالی با آمار 3 بازی، 2 برد، یک باخت، 9 گل زده، 4 گل خورده و 6 امتیاز پایین‌تر از انگلیس و برزیل در رتبه سوم گروه خود قرار گرفتند که تیم آفریقایی با آماری ضعیف‌تر از لحاظ گل زده یعنی 3 بازی، 2 برد، یک باخت، 5 گل زده و 2 گل خورده بالاتر از اکوادور، اندونزی و مراکش صدرنشین گروه A شد.
اناس الویی و ایوب شیخون(اینتراخت فرانکفورت) محمد امینه الزرهونی(لیل) نائوفل الهناش(پاری‌سن‌ژرمن) آدام بوفندار(یوونتوس) و زکریا اوزانه (آژاکس) چهره‌های اصلی مراکش هستند.
در سوی مقابل ایران قصد دارد دست کم مانند سال 2017 بار دیگر به یک چهارم نهایی جام جهانی برسد و بهترین نتیجه تاریخ فوتبال ملی را در عرصه جهانی تکرار کند. به همین جهت روی  عملکرد درخشان بازیکنانش که در مرحله گروهی نشان داده شد، حساب ویژه‌ای باز کرده است.
برتری مقابل مراکش نوجوانان کشورمان را یک گام دیگر به هدف بزرگ عبدی یعنی رسیدن به قهرمانی جام جهانی نزدیک می‌کند. هرچند او در روزهای ابتدایی حضورش در تیم ملی نوجوانان، هدف خود را صعود به جمع 4 تیم برتر جهان دانست و حتی صدرنشین نشدن در گروه را به جهت تقابل با مراکش خوب دانست. این نشان می‌دهد نتایج خوب در مرحله گروهی اعتماد به نفس عبدی و شاگردانش را بسیار بالا برده و آنها قصد دارند پله به پله پیش رفته و افتخار قابل ذکری را رقم بزنند.
برنده بازی برای رسیدن به نیمه نهایی باید روز جمعه 3 آذر به مصاف برنده بازی مالی و مکزیک برود.
برزیل در یک چهارم نهایی
در نخستین بازی از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی نوجوانان اندونزی امروز دوشنبه تیم نوجوانان برزیل موفق شد با نتیجه ۳ بر یک اکوادور را شکست دهد و راهی مرحله یک چهارم نهایی این مسابقات شود.
نوجوانان برزیل در مرحله گروهی مقابل نوجوانان ایران با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورده بودند اما به لطف پیروزی مقابل نیوکالدونیا و انگلیس به عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی شدند.