اگر همت و باکری زودتر واکسن بزنند
فضل‌الله یاری (سردبیر)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1668

حاشیه‌های سیاست

 هنوز مشخص نیست که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه که در تاریخ 23 مارس اولین دوز از واکسن دو مرحله‌ای روسی کروناویروس را دریافت کرد، از بین سه واکسن روسی موجود، کدام یک را انتخاب کرده است. چند روز پیش دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که رئیس جمهور روسیه بعد از نخستین تزریق واکسنش هیچ عوارضی پیدا نکرده و در حال حاضر صحبت کردن درباره وجود آنتی‌بادی‌های کروناویروس در بدن ولادیمیر پوتین با توجه به ‌این‌که هنوز دومین دوز واکسن را دریافت نکرده،‌ زود است.
 امارات متحده عربی، بهره‌برداری تجاری از انرژی اتمی در نخستین راکتور نیروگاه هسته‌ای براکه را آغاز کرد. راکتور نیروگاه هسته‌ای براکه در غربی‌ترین منطقه صحرای امارات در نزدیکی مرزهای مشترک با عربستان، در ناحیه الظفره در ابوظبی قرار دارد و سنگ بنای برنامه هسته‌ای مسالمت‌آمیز امارات محسوب می‌شود. برنامه‌هایی برای راه اندازی چهار راکتور در براکه وجود دارند. ایستگاه دوم در آستانه تکمیل شدن قرار دارد و ایستگاه سوم و چهارم نیز به ترتیب ۹۴ و ۸۸ درصد پیشرفت داشته‌اند.
 نخستین هواپیمای تجاری شرکت هواپیمایی ملی امارات در حالی که محمد آل خاجه، سفیر امارات در اراضی اشغالی را نیز به عنوان مسافر به همراه داشت، روز گذشته وارد فرودگاه بن گوریون در تل‌آویو شد. با انجام این اولین پرواز، از این به بعد شرکت هواپیمایی ملی امارات برای پروازهای منظم خود  به اراضی اشغالی از یک خط مستقیم و ثابت استفاده خواهد کرد.