نهج‌البلاغه؛ منبعی سرشار برای استخراج حقوق شهروندی
ولی‌الله شجاع پوریان (مدیرمسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1644

کنعانی‌مقدم در واکنش به منازعه حدادعادل و احمدی‌نژاد:

حدادعادل کار اشتباهی کرد

یک فعال سیاسی اصول‌گرا در تحلیل منازعه حدادعادل و احمدی‌نژاد گفت: به نظر بنده آقای حداد در این فقره اشتباه کرد. نمی‌توان در مورد صلاحیت داشتن یا نداشتن هر فردی، فارغ از این‌که در چه جایگاهی حضور داشته و یا الان چه وضعیتی دارند، صحبت کرد.
به گزارش فرارو کنعانی‌مقدم با اشاره به این‌که آقای حداد باید چنین موضوعی را در یک محفل خصوصی بیان می‌کرد نه این‌که در یک تریبون عمومی، گفت: این موضوع باعث می‌شود که آقای احمدی‌نژاد به خوبی از این موضوع استفاده کرده و خود را در رسانه‌ها مطرح کند، پاسخی که وی به آقای حداد در این زمینه داد، به خوبی گویای چنین موضوع مسئله است، آقای احمدی‌نژاد دوست دارد که خود را از هر تریبونی مطرح کرده و همیشه در کانون توجه رسانه‌ها قرار گیرد.
اظهارنظر صریح حداد عادل در مورد رد صلاحیت قطعی احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰ با واکنش رئیس دولت دهم روبه‌رو شد. رئیس مجلس هفتم در این زمینه گفت: آمدن احمدی‌نژاد را اصلا به عنوان شوک انتخابات در نظر نگیرید؛ یعنی تکلیف روشن است. وی افزود: زیاد تحت تاثیر موضع‌گیری و فضای مجازی و حرف زدن‌ها نباشید. چنین اتفاقی نخواهد افتاد، دفعه‌ قبل هم نیفتاد، حالا که ۴ سال هم گذشته و بدتر هم شده است.
در مقابل نیز احمدی‌نژاد نیز گفت: آقایی (حداد عادل) که این حرف‌ها را زده است در سال ۸۴ هم تا لحظه آخر انتخابات، با کمک دوستانش سنگین‌ترین فشار‌ها را به بنده آوردند تا به نفع کاندیدای مورد نظرشان انصراف دهم. در دوره ریاست جمهوری نهم هم این‌ها در طول مجلس هفتم، بیشترین ممانعت‌ها، تخریب، فشار‌ها و انواع ترفند‌ها را به کار گرفتند تا مانع از خدمات دولت به مردم شوند و حتی اجازه ندادند ساعت کار ادارات را تنظیم کنیم تا مقداری بار ترافیک برای مردم سبک شود.
او همچنین مدعی شد: در طول ۱۶ سال اخیر یعنی قبل از سال ۱۳۸۴ تا امروز این آقا همیشه مخالف بنده بوده و به شدت علیه اینجانب فعال بوده است.
احمدی‌نژاد افزود: متاسفانه کشور ما در حال حاضر گرفتار کسانی شده که خودشان را برتر از مردم می‌دانند و به خود حق می‌دهند که جای مردم تصمیم گیری کنند. این‌ها مملکت را ارث پدر خودشان می‌دانند و می‌خواهند مردم را از همه صحنه‌ها کنار بگذارند.
حسین کنعانی‌مقدم فعال سیاسی اصول‌گرا با اشاره به این‌که تجربیات گذشته به خوبی نشان داده در زمان نزدیک انتخابات با توجه به این‌که مناظره در کار نیست، این موضوع تبدیل به منازعه بین افراد درگیر در انتخابات می‌شود، اظهار داشت: این مسئله یک نوع آسیب است در فضای سیاسی کشور که افراد این چنین رقبای انتخاباتی خود را تخریب کرده و از میدان به در می‌کنند، به اعتقاد بنده این بداخلاقی انتخاباتی بود و آقا حداد عادل قاعده بازی سیاسی را رعایت نکرد.
وی افزود به نظر بنده آقای حداد در این فقره اشتباه کرد، زیرا که با این موضوع استقلال شورای نگهبان زیر سوال می‌رود، از سوی دیگر نمی‌توان در مورد صلاحیت داشتن یا نداشتن هر فردی، فارغ از این‌که در چه جایگاهی حضور داشته و یا الان چه وضعیتی دارند صحبت کرد، بلکه قانون مصادیق مجرمانه در این زمینه را برای رد صلاحیت مشخص کرده و نباید در این زمینه هیچ گونه اظهار نظر و دخالتی انجام شود.
کنعانی‌مقدم با اشاره به این‌که آقای حداد باید چنین موضوعی را در یک محفل خصوصی بیان می‌کرد نه این‌که در یک تریبون عمومی، گفت: این موضوع باعث می‌شود که آقای احمدی‌نژاد به خوبی از این موضوع استفاده کرده و خود را در رسانه‌ها مطرح کند، پاسخی که وی به آقای حداد در این زمینه داد، به خوبی گویای چنین موضوع مسئله است، آقای احمدی‌نژاد دوست دارد که خود را از هر تریبونی مطرح کرده و همیشه در کانون توجه رسانه‌ها قرار گیرد.
این فعال سیاسی اصول‌گرا با تاکید بر این‌که این جناح سیاسی باید به فکر جذب آراء ملی باشد، بیان کرد: اصول‌گرایان به دنبال قدرت برای قدرت نیستند، بلکه قدرت را برای خدمت می‌خواهند بنابران نباید، فضای سیاسی کشور غبارآلود شود، از سوی دیگردر حال حاضر افراد زیادی ابراز تمایل کرده اند برای حضور در انتخابات و چنین مسئله‌ای نیز در انتخابات گذشته نیز وجود داشته است.