امام حسين(ع) را از كجا شناختم
محمدعلی اخوت (حقوق‌دان)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2458
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


یک پنالتی به نفع مردم در دقیقه نود!

قاسم امیری(فعال سیاسی)

  گاهی اوقات هر چه تلاش می‌کنی نمی‌شود. همه سعی ات را می‌کنی اما باز هم نمی شود. اتفاقاتی که در سال‌های اخیر در سپهر سیاسی ایران افتاده است بشدت مردم را ناراضی کرده است.
وضعیت معیشتی حتی طبقه متوسط آن قدر بد شده است که تمام سعی این طبقه‌، بر مدیریت دخل و خرج تا پایان ماه است.تلاش مخالفان داخلی برجام در دور دوم و همسویی آنها با مخالفان خارجی، از دوره دوم ریاست جمهوری دکتر روحانی آثار منفی خود را بر معیشت جامعه ایرانی بر جا نهاد. نومید کردن مردم و قهر با صندوق‌‌های رای، عملا باعث شد که دولت سه ساله بر روی کار بیاید و در یک بازه زمانی سه ساله به اندازه همه دولت‌‌های ۸ ساله قبلی، گرانی و تورم کمر شکن بر جامعه تحمیل کند.وضعیت اسفباری که با اعلام فروش روزانه ۳ میلیون بشکه در روز اما درآمد حاصله حدود ۲۵۰ هزار بشکه، عمق راهبردی فاجعه را مشخص می‌کند!
  واقعیت امر این است که فرصت بوجود آمده ، فرصتی کم نظیر در تاریخ انتخابات جمهوری اسلامی است. تیم مردم به همراه نخبگان و فعالان دلسوز جامعه تمام همت خود را در سال‌های گذشته انجام داده است اما تمامیت خواهان و خالص سازان، از هر ترفندی برای دور کردن مردم از صندوق‌‌های رای و ایجاد فاصله بین مردم و نظام، استفاده کرده اند!
 شرایط حاضر مانند بازی فوتبالی است که در دقیقه ۹۰ یک پنالتی برای تیم مردم گرفته شده باشد. آن هم با سیستم VAR و پایش شرایط جامعه، که می‌توان تدبیر هوشمندانه رهبری را در پشت این تصمیم احساس کرد. زننده ضربه نهایی این پنالتی مردم هستند.
این پنالتی می‌تواند به گل پیروزی بخشی تبدیل شود که فرصت تنفس عمیقی را برای مردم ایجاد کند و از حذف همیشگی آنها جلوگیری نماید. و چه بسا ممکن است با عدم همراهی مردم ، آخرین فرصت هم از دست برود. هرگز چنین مباد!.