مشارکت انتخاباتی با الزامات مردم سالاری
مجید صیادنورد (دکترای اندیشه سیاسی)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2374
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

فاصله تیم صدر نشین و ششم؛ لیگ فقط 5 امتیاز

سایه به سایه در صدر جدول لیگ برتر

همدلی| توقف استقلال و ذوب آهن ، قدرت نمایی سپاهان، خروج پرسپولیس از بحران نتیجه گیری، شکست ناباورانه ملوان و پیروزی خارج از خانه تراکتورسازان مهمترین نتایج هفته دوازدهم لیگ برتر بود؛ نتایجی که به داغ و میلیمتری شدن رقابت در بین شش تیم صدر جدول منجر شد.
جواد نکونام و تیمش که در قامت صدرنشین لیگ برتر بار سفر به ورزشگاه فولاد آره نای اهواز بسته بودند از این دیدار خارج از خانه رهاوردی جز کسب یک امتیاز نداشتند. آنها در دیداری که کم حاشیه و اعتراض نداشت به بیست و چهارمین امتیاز فصل خود دست یافته و صدرنشین لیگ باقی ماندند. با این حال سپاهان اصفهان که با هدایت مورایس به معنی واقعی کلمه از بحران خارج شده است، در دیداری خانگی برابر تیم چغر مس رفسنجان به برتری 3 بر یک دست یافت تا با 21 امتیاز در رده جدوم جدول قرار گیرد، این در شرایطی است که سپاهان یک بازی کمتر از استقلال انجام داده است و در صورت کسب پیروزی در دیدار معوقه، با توجه به تفاضل گل بهتر صدرنشین می‌شود.
اما لقب فرصت سوز هفته را می‌توان به ملوان بندرانزلی داد؛ تیمی که در این فصل بسیار فراتر از انتظار ظاهر شده است، در ورزشگاه خانگی خود ورزشگاه زنده یاد سیروس قایقران مقابل دیدگان متحیر هوادارانش برابر شمس آذر قزوین 2 بر صفر شکست خورد، دیداری که چنانچه شاگردان تارتار در آن به پیروزی دست می‌یافتند اکنون با 22 امتیاز در رده دوم جدول قرار داشتند، اما این فرصت سوزی باعث شد آنها با 19 امتیاز در رده ششم بایستند.
همچنین پرسپولیس هم در شرایط پذیرای تیم هوادار تهران بود که گل محمدی تیمش در شش بازی اخیر خود طعم پیروزی نچشیده بودند و در دیداری حیثیتی موفق شدند یک بر صفر به برتری دست یافته و نوار ناکامی خود را قیچی کنندتا با روحیه ای نسبتا مناسب به استقبال دربی بروند.
تراکتورسازی تبریز هم در سیرجان یک بر صفر بر میزبانش گل گهر چیره شد تا با 21 امتیاز در رده سوم قرار گیرد، همچنین ذوب آهن اصفهان مقابل پیکان با مساوی بدون گل متوقف شد و با کسب بیستمین امتیاز در پایان هفته دوازدهم در رده پنجم قرار گرفت..
در جدول رده بندی آلومینوم با 17 امتیاز،گل گهر و مس با 14 امتیاز، شمس آذر با 13 ،هوادار ، پیکان، صنعت نفت و فولاد هم با 10 امتیاز، نساجی مازندران با 9 و استقلال خوزستان با 4 امتیاز در پایان دیدارهای این هفته در رده های هفتم شانزدهم لیگ ایستادند.