بایدها‌و‌نبایدها در فرهنگ‌سیاسی ایران
علیرضا بهشتی (روزنامه نگار )
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2440
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


سنگ تمام سرخ ها برای رقیب عربستانی

پرسپولیس - النصر ؛ دیداری فراتر از آسیا

گروه ورزش :بازی امشب پرسپولیس مقابل النصر پرستاره را باید دیداری فراتر از آسیا به حساب آورد . هر چند به دنبال یک خطای غیر قابل گذشت، پرسپولیس با حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی از حریف سرشناس عربستانی میزبانی خواهد کرد، اما شاید اگر هم پرسپولیس با این حکم مواجه نبود ، چندان نمی توانست از حمایت هواداران خود به علت مرمت و بازسازی ضلع غربی ورزشگاه آزادی  در این بازی حساس بهره لازم را داشته باشد .بطور طبیعی بر روی کاغذ ، شرایط دو تیم یکسان نیست و النصری ها با پول پاشی بسیار ، پای ستاره های فوتبال دنیا را به باشگاهایشان باز کرده اند تا فعلا همه چیز تحت الشعاع حضور ستاره هایی چون کریس رونالدو ، سادیو مانه ، بروژویچ و ... باشد. با تمام این حرفها تیم پرسپولیس نیز تیم دست و پا بسته ای نیست که خواسته شود شانس سرخ ها را برای پیروزی در این دیدار پائین دانست. آن هم در فوتبالی که غیر قابل پیش بینی بودنش محرز بوده و بازیکنان پرسپولیس باید بدون توجه به نام حریف و ستاره های شناخته شده اش ، از این فرصت ایده آل رویارویی با ستاره های جهانی حریف بهترین استفاده را برده و عیار واقعی خود را به رخ حریف بکشند . بدون تردید نقطه اتکا و قوت سرخ ها را باید در خط هافبک و یکدستش دانست که با شناخت خوب از بازی یکدیگر می توانند با دوندگی و پوشش مناسب از بازیکن صاحب توپ ، حریف را تحت تاثیر بازی رو به جلوی خود قرار داده و بر روی دروازه النصر خطر ساز شوند . تنها دغدغه سرخ ها بر می گردد به درون دروازه شان که اگر علیرضا بیرانوند را درچارچوب خود ببیند ، معادلات بازی متفاوت خواهد بود . بویژه که خط دفاع پرسپولیس نیز با حضور پور علی گنجی و کنعانی زادگان یکدست و مستحکم است ومی تواند در برابر رونالدو و مانه از تجربه بالای خود برای دفع حملات النصر بهره گیرد .   
گل محمدی : نباید به النصر فضای بازی بدهیم سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس عصر دیروز در نشست خبری بازی با النصر با بیان این که تیمش برای حضور در فصل جدیدی لیگ قهرمانان آسیا آماده است، در مورد این دیدار گفت: آماده هستیم تا در ورزشگاه آزادی سه امتیاز را از حریف بگیریم.یحیی گل محمدی با اشاره به حضورش در ترکیب تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ مقابل رونالدو در بازی با پرتغال تاکید کرد: رونالدو بازیکن افسانه‌ای در فوتبال دنیاست‌ و خوشحالم به ایران سفر کرده است.وی ادامه داد: این بازیکن باعث خوشحالی و انگیزه خیلی از جوان های ایرانی شده است. او نابغه فوتبالی است‌ و مهار چنین بازیکنی سخت است.سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در ارزیابی اش از تیم عربستانی گفت: النصر فقط رونالدو نیست. بازیکنان شاخص دیگری هم دارد که باید آنها را هم مهار کنیم.گل محمدی ادامه داد: به بازیکنانم گفتم باید دفاع تیمی داشته باشیم و فضا ندهیم. باید دفاع فشرده داشته باشیم. در تقابل های یک در مقابل یک انگیزه زیادی داشته باشیم. بازیکنانی مثل رونالدو اگر فضا نداشته باشند کارایی کمتری خواهند داشت.
استقبال ویژه از تیم النصر
به هر روی باشگاه پرسپولیس که می خواهد از این میزبانی سربلند خارج شود ، دیروز استقبال شایانی را از تیم عربستانی داشت تا رضایت امثال کریستیانو رونالدو و سادیو مانه و ... را به دست آورد.به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، از جمله مسوولیت‌های باشگاه‌های میزبان در رقابت‌های لیگ قهرمانان، تأمین خودروهای مورد نیاز تیم میهمان از جمله اتوبوس حامل اعضای تیم، خودرو تشریفات، کامیونت برای حمل بار و ون است.در این ارتباط پرسپولیس برای میزبانی هر چه بهتر اقداماتی را فراتر از مسوولیت‌های خود انجام داده است که از آن جمله باید به در نظر گرفتن ۵ خودروی سواری تشریفات برای رفت و آمد همراهان تیم و مقام‌های ارشد باشگاه است. همچنین سه اتوبوس تهیه شده که یکی به رنگ قرمز و دارای لوگوی باشگاه پرسپولیس است که سرخپوشان برای این پیکار با آن رفت و آمد خواهند داشت و دو اتوبوس هم به رنگ زرد و دارای لوگوی باشگاه النصر است. هر دو اتوبوس نشان رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا را نیز همراه خود دارد.
همچنین با هماهنگی‌های به عمل آمده، نیروی انتظامی اسکورت و برنامه ویژه ای را تدارک دیده است تا عبور و مرور اعضای تیم فوتبال النصر با توجه به اشتیاق دوستداران فوتبال از حضور ستاره‌هایی چون رونالدو، بدون مشکل باشد.
دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و النصر عربستان ساعت ۲۱:۳۰ شامگاه سه شنبه ۲۸ شهریور در ورزشگاه آزادی بدون حضور تماشاگر برگزار می‌شود.