«ترومای آب» ما را رها نمی‌‌‌کند
محسن خرامین (روزنامه‌‌‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2271
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


وضعیت خاص برخی چهره‌‌های سیاسی، فرهنگی و ورزشی؛

از دعوت به گفتگو تا احضار به دادسرا

همدلی| شرایط کشور در وضعیت متفاوتی به سر می برد. گروه‌های سیاسی عملا در موقعیت دشواری قرار گرفته اند. گزارش‌های مختلف نشان می‌دهد که اصلاح‌طلبان از یک طرف برای گفتوگو با مقامات فراخوانده می‌شوند و از سوی دیگر منابع قضایی اعلام می‌کنند که آنان را به دادسرا احضار کرده‌اند. 
در روزهای گذشته مرکز رسانه قوه قضائیه از احضار برخی چهر‌ه‌های سیاسی، ورزشی و فرهنگی از جمله محمود صادقی، پروانه سلحشوری، یحیی گل محمدی و برخی چهره‌های فرهنگی خبر داد. 
مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: «در پی برخی اظهارنظرهای بدون استناد در مورد وقایع اخیر، همچنین انتشار مطالب تحریک‌آمیز در جهت حمایت از اغتشاشات خیابانی، از سوی برخی چهره‌های سیاسی و همچنین تعدادی از سلبریتی‌ها این افراد جهت پاسخگویی به مقام قضایی به دادستانی تهران احضار شدند.»
پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با ایلنا درباره احضارش به قوه قضائیه گفت: «از طریق توئیتر از خبر احضارم مطلع شدم و در ابلاغیه‌ای که برای من آمده است علت احضار را «دفاع از اتهام انتسابی» عنوان کرده‌اند.» 
این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: «من غیر از توییت کردن کار دیگری انجام نداده‌ام. چند روزی بود در فضای توییتر علیه من نوشتند که باید بازداشت شوم و برخورد قاطع با من صورت گیرد و در همین فضا احکامی هم برای من صادر کردند.» 
وی ادامه داد: «طبق ابلاغیه ۵ روز مهلت دارم که به دادستانی تهران مراجعه کنم و این بار هم مانند دفعه پیش حدود ساعت ۱۰ شب از طریق فضای مجازی از احضارم مطلع شدم و بعد به خودم ابلاغیه دادند.»
این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی افزود: «آدرسی که ابلاغیه به آن فرستاده شده است‌، مجلس شورای اسلامی است این در حالی که من ۳ سال است که نماینده مجلس نیستم. امروز هم به من زنگ زدند چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح باید به دادسرای امنیت بروم.» 
سلحشوری خاطرنشان کرد: «من مدت‌ها است به دلیل آسم شدید در تهران زندگی نمی‌کنم و به روستا رفته‌ام امروز صبح هم به صورت کتبی ابلاغیه را در روستا به دست من رساندند.»
محمود صادقی دیگر نماینده مجلس دهم هم درباره احضارش از سوی قوه قضائیه گفت: «هنوز احضاریه‌ای را دریافت نکردم. حال اگر جایی فرستادند نمی‌دانم، شخصا چیزی به دست من نرسیده است. سعی کردم وارد «سامانه ثنا» شوم که نشد. معمولا پیامک می‌زدند که پیامکی هم دریافت نکردم و چیزی شخصا به من ابلاغ نشده است.»
این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که منابع دولتی گزارش داده که چهره‌های اصلاح طلب با سران قوا و مقامات ارشد کشور دیدار و گفت‌وگو داشته‌اند. 
در این باره خبرگزاری دولتی برنا نوشته که برخی از اصلاح‌طلبان در قالب گروه‌های مشورتی و تشکیلاتی با برخی مقامات کشور دیدار کردند. 
طبق اخباری که در اختیار خبرنگار برنا قرار گرفته است، هیئت رئیسه جبهه اصلاحات ایران متشکل از بهزاد نبوی، حسین مرعشی، ابراهیم اصغرزاده، جواد امام، محمود صادقی و الیاس حضرتی با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و حجت‌الاسلام غلامحسین اژه‌ای رئیس قوه قضاییه دیدار کردند.
 اصلاح‌طلبان در دیدار با دبیرشورای عالی امنیت ملی و رئیس دستگاه قضا پیشنهاداتی را درباره کشور ارائه کردند. همچنین برخی از اصلاح‌طلبان در قالب شخصیت حقیقی همچون عبدالواحد موسوی لاری و حسین مرعشی و چند تن دیگر با مقامات دولتی دیدار کردند و پیشنهادات خود را برای اداره بهتر کشور با آنها در میان گذاشتند.