فوتبال، بازی نیست!
فضل‌الله یاری (سردبیر)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2074
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


واکنش فغانی به خط خوردن از فهرست داوران بین‌المللی:

اگر بودنم مانع پیشرفت دیگران است؛ دیگر نیستم

علیرضا فغانی از لیست داوران بین‌المللی ایران در سال 2023 میلادی خط خورده است و طبیعتا بعد از جام جهانی 2022 دیگر نمی‌تواند در میادین بین‌المللی سوت بزند. 
خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران برای اتخاذ این تصمیم تغییر محل جغرافیایی زندگی علیرضا فغانی و هم چنین شرایط سنی او را بهانه کرده است؛ این در حالی است که فیفا سن بازنشستگی داوران را برداشته و داوران با وجود عبور از 45سالگی و در صورت قبولی در تست‌ها باز هم می‌توانند در بازی‌های مهم بین‌المللی قضاوت کنند. به نظر می‌رسد تصمیم کمیته داوران چندان باب میل داور مطرح فوتبال کشورمان نیست. 
او در این‌باره گفت: «براساس آنچه شنیده‌ام و دلایلی که خواندم این‌طور متوجه شدم که انگار من جلوی پیشرفت بقیه را گرفته‌ام؛ این مهم نیست و من به نظر کمیته داوران و تصمیمی که آن‌ها گرفته‌اند احترام می‌گذارم. من همیشه گفته‌ام اگر این ذهنیت وجود دارد که من مانع پیشرفت بقیه شده‌ام و بودنم موجب می‌شود تا در حق مجموعه‌ای خیانت شود ترجیح می‌دهم که دیگر نباشم.» 
علیرضا فغانی که در جام جهانی قبلی دیدار رده‌بندی را سوت زد در ماه‌های آتی هم یکی از گزینه‌های اصلی برای قضاوت در بازی های مهم جام جهانی 2022 است. او یکی دو سالی است که برای زندگی به استرالیا مهاجرت کرده و بازی‌های لیگ برتر این کشور را قضاوت می‌کند. با این حال او هیچ‌گاه ارتباط خود را با فوتبال ایران قطع نکرده و در هفته‌های گذشته هم چند بازی از لیگ برتر ایران را قضاوت کرد؛ دیدار مصاف دو تیم نساجی و مس کرمان که با نتیجه دو بر صفر به سود تیم نساجی پایان یافت. اما پیش‌بینی می‌شود با این تصمیم از سوی کمیته داوران علیرضا فغانی به همکاری خود با فدراسیون فوتبال ایران پایان دهد و دیگر مسابقه‌ای را در لیگ برتر قضاوت نکند.