فوتبال، بازی نیست!
فضل‌الله یاری (سردبیر)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2074
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


مجلس در انتظار گزارش پزشکی قانونی درباره مرگ مهسا امینی

ناآرامی‌ها روی میز کمیسیون امنیت ملی

همدلی|  روزگذشته خبرگزاری فارس گزارش داد که «با شروع رسمی کلاس‌های آموزشی و همزمان با بازگشایی دانشگاه‌ها، صبح امروز برخی دانشگاه‌ها شاهد اعتراضات دانشجویی بود. دانشجویان شعارهای سیاسی و فرهنگی سر می‌دادند اما بر خلاف اغتشاشات میدانی، خبری از آشوب‌گری و آتش زدن اموال عمومی نیست. دانشجویان نسبت به عملکرد پلیس و برخوردهای صورت گرفته معترضند و بعضا شعارهای هیجانی و تندی نیز سر می‌دهند.»
همچنین فارس دیروز در گزارش خود نوشت: «همزمان با این تجمعات تعداد محدودی در بیرون دانشگاه و حوالی میدان انقلاب اقدام به شعار دادن و برهم زدن نظم عمومی کردند که ماموران انتظامی با آنها برخورد کردند و مانع از تخریب و آشوب شدند.»  مشاهدات خبرنگار میدانی فارس حاکی از آن است در تجمع بیرون دانشگاه برخی افراد توسط پلیس بازداشت شده اند.
همزمان مجلس اعلام کرده که بررسی ابعاد انتظامی و امنیتی وقایع اخیر کشور با حضور مسئولان فراجا و دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در دستور کار هفته جاری کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها قرار دارد.
عباس مقتدایی نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از ورود کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به وقایع و آشوب‌های اخیر کشور خبر داد.
به گزارش تسنیم، او گفته:«این هفته کمیسیون امنیت ملی مجلس از وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه و نیروی انتظامی دعوت کرده است تا در کمیسیون حاضر شده و گزارش‌هایی از این حوادث به نمایندگان ارائه کنند. این گزارش‌ها بررسی خواهد شد تا مشخص شود که صحنه‌گردان این آشوب‌ها و اغتشاش‌ها چه کسانی بودند تا بعد از مشخص شدن به شدت با آنها برخورد لازم صورت گیرد.»
مقتدایی اعلام کرده: «متأسفانه ضد انقلاب و گروهک‌های تروریستی تجزیه‌طلب از اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم سوء استفاده کرده و دنبال تحقق اهداف خود در ایران هستند که این موضوع همچون گذشته توسط مردم بصیر ایران خنثی خواهد شد.»
آصفری، نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور نیز دیروز اعلا کرد که «پزشکی‌قانونی باید تا پایان این هفته گزارش مرگ مهسا امینی را ارائه کند.»
او گفت: «فرصت سه هفته ای پزشکی قانونی برای ارائه گزارش نهایی و رسمی خود درباره پرونده فوت مهسا امینی تا پایان این هفته به پایان می رسد و انتظار می‌رود این گزارش تا پایان این هفته به دست مجلس برسد.پزشکی قانونی به ما اعلام کرده بود که ظرف دو الی سه هفته نظر نهایی و رسمی خود را به مجلس اعلام می‌کند، بر این اساس پایان این هفته فرصت سه هفته‌ای پزشکی قانونی به پایان می‌رسد و باید گزارش نهایی و رسمی پزشکی قانونی به مجلس ارائه شود.»