مشارکت انتخاباتی با الزامات مردم سالاری
مجید صیادنورد (دکترای اندیشه سیاسی)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2374
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

ورود سازمان بازرسی به ماجرای تابلو منتسب به مظفرالدین شاه

همدلی|  در پی انتشار عکس‌هایی از تابلو به فروش‌رفتۀ پرتره مظفرالدین شاه قاجار در حراجی کریستیز بریتانیا و جای خالی این تابلو روی دیوارهای کاخ گلستان در تهران سازمان بازرسی کل کشور به موضوع ورود کرد و بررسی در این خصوص آغاز شده است. 
به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، ‏‎بازرس‌کل امور ورزش، جوانان و گردشگری سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه بازدید از کاخ گلستان بیان کرد: اخیراً موضوعاتی مبنی بر گم‌شدن پرتره‌ رنگ‌روغن مظفرالدین شاه اثر شاخص کمال‌الملک در تالار برلیان کاخ گلستان مطرح شد.
 لقمان کیاپاشا گفت: با توجه به ادعاهای مطرح‌شده پیرامون این موضوع، در محل کاخ حاضرشده و از مدیر مجموعه و همچنین مدیرکل موزه‌های وزارت میراث فرهنگی و گردشگری توضیح خواسته شد و با توجه به پاسخ‌های اخذشده، سازمان برنامه تحقیق و بررسی را در دستور کار دارد.
 او بیان کرد: در کنار بازرسی پیرامون ادعاهای مطرح‌شده و توضیحات ارائه‌شده توسط مدیرکل موزه‌های وزارت میراث فرهنگی و گردشگری مقرر شد مطابق قوانین بین‌المللی اقدامات لازم را برای بازگرداندن اثر مذکور در دستور کار قرار گیرد. بازرس‌کل امور ورزش، جوانان و گردشگری سازمان بازرسی‌کل کشور با تأکید بر اینکه از محل نگهداری دیگر آثار و همچنین مخزن کاخ نیز بازدید شد، افزود: یکی از موضوعاتی که از سوی سازمان بازرسی در این بازدید مدنظر قرار گرفت، نحوه و شرایط نگهداری آثار و اشیای تاریخی بود که در این راستا نیز توضیحاتی ارائه شد.