مرور تاریخ؛ راهی برای عبور از مراحل دشوار
ولی‌الله شجاع پوریان (مدیرمسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2147
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


چهره‌ای با کارکردی بیش از یک سازمان خیریه

محسن چاوشی هم سلبریتی است؟

همدلی|  محسن چاوشی هم‌زمان با فرارسیدن سالروز تولدش با انتشار نوشته‌ای در فضای مجازی از مردمی که با او در آزادی زندانیان و تأمین کمک‌هزینه برای نیازمندان همراهی کرده و می‌کنند، قدردانی کرد. محسن چاوشی ازجمله خوانندگان خبرساز کشورمان است که باوجود عدم برگزاری کنسرت و کمترین حضور در مجامع فرهنگی هنری همواره در سیبل حاشیه‌ها و خبرها قرار دارد و همواره خالق غافلگیری‌هایی است که او را تا مدت تبدیل به یکی از چهره‌های خبرساز موسیقی می‌کند.
این خواننده طی سال‌های اخیر با پرهیز از شوآف‌های تبلیغاتی و ایجاد هیجانات کاذب برای طرفداران تین ایجری جامعه مخاطبان موسیقی پاپ به‌منظور کسب درآمد بیشتر، ترجیح داده است تا با همراهی و معرفی تعدادی از افراد صاحب‌نام در حوزه‌های مختلف، دست‌به‌کارهای خیرخواهانه و خداپسندانه‌ای بزند که به‌شدت هم با استقبال مردم مواجه شده است. اقدامی که همان‌گونه که قبلاً هم به آن اشاره‌شده بود، طی سال‌های اخیر منجر به راه‌اندازی کمپینی برای کمک به نیازمندان شده است.
چاوشی در این کمپین‌ها که عمده فعالیت آن‌ها در کانال‌ها و فضای مجازی صورت گرفته و گفته می‌شود برخی افراد مشهور و صاحب نفوذ نیز با آن در ارتباط هستند، با انتشار فراخوانی با اشاره به فرد نیازمند و شرح‌حال کوتاه زندگی‌اش که توسط او و افراد دیگر شناسایی شده‌اند، از طرفداران و اعضای این کمپین می‌خواست تا با تأمین مبلغ موردنیاز در زمینه‌هایی چون کمک‌هزینه درمان، آزادی زندانیان غیربزهکار و تأمین دیه برای نجات از اعدام با او همراهی کنند که همه این فراخوان‌ها در نهایت هم با همین یک جمله چاوشی تمام می‌شد: «مبلغ موردنیاز تأمین شد.»
به گفته دست‌اندرکاران ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه با کمک مخاطبان صفحه اینستاگرام محسن چاوشی در دو سال اخیر تعداد ۸۵۱زندانی غیربزهکار تحت حمایت ستاد دیه کشور با رقم اهدایی ۷میلیارد و ۴۵۰میلیون تومانی علاقه‌مندان و دنبال‌کنندگان صفحه اجتماعی این خواننده از بند حبس رهایی یافته‌اند.
 هدیه تولد؛ آزادی ۴۳زندانی
این در حالی است که در روز هشتم مردادماه مصادف با زادروز تولد این هنرمند به‌مانند سال‌های قبل، وی هدیه سالروز میلاد خود را در قالب طرحی در جهت آزادی ۴۳زندانی خرمشهری مطرح کرد که با این فراخوان اعلام‌شده هواداران چاوشی در مدت کوتاهی با واریز مبلغی معادل ۲۰۰میلیون تومان به‌حساب ستاد مردمی دیه استان خوزستان، زمینه آزادی همه محبوسان معرفی‌شده را فراهم کردند تا به این مناسبت بسیاری از مردان عائله‌مند و سرپرستان خانواده در زادگاه محسن چاوشی از بند رهایی یافته و در قالب یک هدیه تولد تقدمی به این ستاد مردمی به آغوش گرم جامعه بازگردند.
علی شمس مدیرعامل ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند طی روزهای گذشته درباره فعالیت‌های محسن چاوشی توضیح داده است: با کمک ۷میلیارد و ۴۵۰میلیون تومانی محسن چاوشی، طی دو سال گذشته زمینه آزادی ۸۵۱نفر از زندانیان تحت حمایت ستاد مردمی دیه فراهم‌شده است.
او در این زمینه توضیح داد: امروز نه‌فقط عیار و اعتبار تیتراژهای آثار فاخر نمایشی و نه‌فقط تلاش‌گران عرصه موسیقی به وجود شخصیت‌هایی چون محسن چاوشی مفتخرند که امروز ما در حوزه حل آسیب‌های اجتماعی نیز به خود می‌بالیم که از نعمت همیاری و همراهی ایشان برخورداریم. ایشان که با ۵/۴میلیون دنبال‌کننده در اینستاگرام و چند صد هزار دنبال‌کننده در توییتر، نه برای کسب نام و نان بیشتر که برای رفع مشکلات هم‌وطنانش تلاش کرده و افزون بر رهایی دادن جوانان بسیاری را از پای چوبه دار و تأمین دارو و اسباب درمان خیلی از بیماران خاص، در وادی استخلاص زندانیان غیربزهکار هم بدون بوق و کرنا اقدامات ماندگاری را رقم‌زده است؛ آقای هنرمند، عمرتان بلند و عزت‌تان روزافزون.
 گزارش چاوشی؛ ۲۹۰۶مورد آزادی و تأمین کمک‌هزینه
محسن چاوشی هم به‌تازگی با ابراز خرسندی از انجام این حرکت خیرخواهانه از طرفدارانش تشکر کرده و با انتشار متنی کوتاه در صفحات مجازی خود، این‌گونه درباره فعالیت‌های خیرخواهانه خود گزارش داده است: «صحبت از مردمان است که بلندطبعی‌شان در هنگام فعالیت‌های نوع‌دوستانه، صحنه‌ای غرورآفرین به نمایش می‌گذارد. مردمانی که دست در دست مشکلات، زندگی‌شان را سپری می‌کنند، دست یاری‌شان زنجیره‌ای ناگسستنی به وجود آورده است. به همین منظور لازم است به اطلاع شما هم‌دلان و مخاطبان محسن چاوشی برسانیم که مجموع کمک‌های مردمی دریافت شده تاکنون، منجر به آزادی ۱۵۵۶زندانی جرائم غیرعمد، تأمین هزینه درمان ۱۲۵۰بیمار، تأمین دیه ۷۵زندانی محکوم به اعدام و تأمین کمک‌هزینه ۲۵مسکن شده است. همچنین به آگاهی‌تان می‌رسانیم که آزادی ۸۵۱زندانی جرائم غیر عمد با همکاری ستاد دیه کشور و آزادی ۷۰۵زندانی دیگر با همراهی انجمن حمایت زندانیان بوده است. آنچه این اعداد را ارزشمند می‌کند، حضور تحسین‌برانگیز مردم است؛ نور امید در دل‌هایتان جاری.»
به نقل از مهر، به هر ترتیب آنچه طی سال‌های اخیر از سوی محسن چاوشی صورت گرفته، امری قابل‌احترام و قدردانی است و باید آرزومند تعمیم یافتن چنین رویکردهایی در میان هنرمندان سلبریتی و پول‌ساز کشورمان در بخش‌های مختلف باشیم که می‌توانند با گسترش چنین حرکت‌های خیرخواهانه و خداپسندانه‌ای شرایط مطلوب‌تری را در جهت کاهش ناهنجاری‌ها و ترغیب مردم برای انجام کارهای خیرخواهانه فراهم کنند. شرایطی که متأسفانه در این سال‌ها آن‌چنان‌که باید موردتوجه چهره‌های خبرساز عرصه فرهنگ و هنر نیست.