بایدها‌و‌نبایدها در فرهنگ‌سیاسی ایران
علیرضا بهشتی (روزنامه نگار )
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2440
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


تغییرات قیمت خانه در ۲۲منطقه تهران

همدلی| با توجه به اینکه تازه‌ترین آمار بانک مرکزی از رسیدن متوسط قیمت هر متر خانه در تهران به ۴۱میلیون و ۷۰۰هزار تومان در تیرماه امسال حاکی است، در این ماه قیمت خانه در تمام ۲۲منطقه تهران با تغییر قیمت نسبت به ماه قبل مواجه شده‌ است. به گزارش ایسنا، بانک مرکزی در گزارشی که به‌تازگی منتشر کرده، به بررسی تغییرات قیمتی و تعداد معاملات انجام‌شده در آپارتمان و ساختمان‌های مسکونی در مناطق ۲۲گانه تهران در تیرماه سال جاری پرداخته است. براساس این گزارش، متوسط قیمت هر متر خانه در تهران به ۴۱میلیون و ۷۰۰هزار تومان رسیده که بیشترین قیمت هر متر خانه ۸۳میلیون و ۷۵۰هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن با ۲۰ میلیون و ۷۸۰هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است؛ بنابراین، فاصله قیمت هر متر آپارتمان در گران‌ترین و ارزان‌ترین منطقه تهران معادل ۶۲میلیون و ۹۷۰هزار تومان است. همچنین، مناطق سه و دو بعد از منطقه یک، جزو گرانترین مناطق تهران گزارش شده‌اند؛ به‌طوری‌که متوسط قیمت در منطقه دو،‌  ۶۳میلیون و ۷۷۸هزار تومان و در منطقه سه،‌  ۷۲میلیون و ۵۴۸هزار تومان است.
علاوه براین، مناطق ۱۷ و ۲۰، پس از منطقه ۱۸ ارزان‌ترین منطقه پایتخت گزارش شده‌اند و متوسط قیمت خانه در این مناطق به ترتیب ۲۲میلیون و ۴۵۱هزار تومان و ۲۱میلیون و ۱۹۴هزار تومان است. از سوی دیگر، بررسی گزارش بانک مرکزی از نظر تفاوت متوسط قیمت مسکن در مناطق ۲۲گانه تهران در تیرماه نسبت به خردادماه سال جاری بیانگر این است که  تمام ۲۲منطقه تهران با افزایش قیمت مسکن در ماه موردنظر مواجه شده‌اند؛ بنابراین، قیمت خانه در هیچ‌یک از مناطق تهران در مقایسه با ماه قبل کاهش نیافته است. 
طبق این گزارش، تعداد معاملات انجام‌شده در این ماه حدود  ۱۰.۳هزار فقره بوده که دراین‌بین، بررسی جزئیات تعداد معاملات انجام‌شده در مناطق ۲۲گانه شهر تهران نشان می‌دهد که در تیرماه امسال تعداد معاملات مسکن در تیرماه سال جاری نسبت به خردادماه در تمام مناطق تهران کاهش قابل‌توجه داشته است.  دراین‌بین، کم‌ترین تعداد معامله مسکن به منطقه ۱۹ با ۵۶معامله و بیشترین تعداد معامله نیز به ترتیب به مناطق ۵، ۲، ۴ و ۱۰ مربوط می‌شود که هر یک به ترتیب  ۱۵۰۲، ۹۴۳، ۹۰۱ و  ۸۶۰معامله مسکن داشته‌اند.