بایدها‌و‌نبایدها در فرهنگ‌سیاسی ایران
علیرضا بهشتی (روزنامه نگار )
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2440
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


درخواست برای جدایی قالیباف از ریاست فراکسیون انقلاب اسلامی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برای بهبود فعالیت‌های تشکل نمایندگان پیشنهاد می‌کنم که فراکسیون انقلاب اسلامی در انتخابات جدید رئیس فراکسیون را از رئیس مجلس جدا کند تا از ناکارآمدی که فراکسیون انقلاب اسلامی دچار شده جلوگیری کنیم.
به گزارش ایسنا، اقبال شاکری در نطق میان دستور خود در جلسه علنی دیروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دو سال از عمر مجلس انقلابی و یک سال از عمر دولت انقلابی گذشت و محضر حضرت آقا رسیدیم و مجدداً مجلس را انقلابی خواندند و دو تذکر فردی و جمعی به ما دادند که انقلابی بمانید و انقلابی عمل کنید. ویژگی‌هایی که ایشان برای انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن فرمودند باید نصب العین ما در فعالیت‌های تقنینی، نظارتی و اجرایی در کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها و حوزه‌های نمایندگی باشد.
وی افزود: از هیات رئیسه می‌خواهم که این منشور را به‌عنوان منشور دو سال آینده مجلس شورای اسلامی تدوین کرده و نحوه استفاده از آن را در لوایح و طرح‌ها و اقدامات مجلس ارائه دهند.
شاکری با اشاره به اینکه هیات رئیسه جدید انتخاب شد خطاب به هیات رئیسه جدید خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد اقداماتی باید انجام دهید که اولین آن هماهنگی بیشتر در بین هیات رئیسه است. بهبود امور مجلس در حوزه تقنینی و نظارتی و استفاده از سامانه، رسیدگی به امور کارکنان و موضوعاتی مثل تبدیل وضعیت ایثارگران همکار مجلس از دیگر اقدامات است.
نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: برای بهبود فعالیت‌های تشکل نمایندگان پیشنهاد می‌کنم که فراکسیون انقلاب اسلامی در انتخابات جدیدی که می‌گذارد رئیس فراکسیون را از رئیس مجلس جدا کند و فراکسیون به‌عنوان مشاور امین برای ریاست مجلس و هیات رئیسه عمل کند و از ناکارآمدی که فراکسیون انقلاب اسلامی دچار شده جلوگیری کنیم.