بایدها‌و‌نبایدها در فرهنگ‌سیاسی ایران
علیرضا بهشتی (روزنامه نگار )
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2440
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


فرمانده سپاه: ایران منطق خود را در سراسر جهان گسترش داد

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز دشمن افسرده، پژمرده، سرگردان و بی‌رمق است تا راهی برای نجات پیدا کند، اما ایران با دست‌های خالی توانست منطق خود را در سراسر جهان گسترش دهد و صف‌آرایی کند، شمشیر خود را بلند کرد و حرف خود را در جهان جاری کرد.
سردار حسین سلامی ۳۱خردادماه در اجلاسیه کنگره ۱۱هزار شهید جامعه عشایری کشور به میزبانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بیش از ۳۰سال سفیر نجات انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: ایشان انقلاب اسلامی را از میان طوفان‌های سهمگین به ساحل آرامش، امنیت، عزت و پیشرفت هدایت کرده است.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: معتقدم هر جامعه‌ای، قومی و ملتی بازتاب طبیعتی است که در آن زندگی می‌کند، امروز چهارمحال و بختیاری میزبان جامعه عشایری از ۲۶استان کشور است که از دل طبیعت رنگارنگ گرد هم آمده‌اند.
وی افزود: عشایر از اقوام لر، قشقایی، عرب، کرد، بلوچ، ترکمن و ... از بخش‌های مختلف سرزمین، انسان را به یاد آیه قرآن می‌اندازد، این عشایر با لباس‌های رنگارنگ و سنت‌های مختلف همگی نمادی از وحدت هستند، عشایر رنگ طبیعت به خود گرفته‌اند و قله‌های بزرگ را طی می‌کنند و پرافتخار و باشکوه هستند.
سلامی تأکید کرد: عشایر صلابت را از کوه‌ها و سخره‌ها آموخته‌اند و سینه‌های ستبرشان برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی و آرمان‌های اسلام آماده است، آن‌ها همانند چشمه‌های زلال طبیعت، پاک، باصفا و خالص هستند و نگاهشان همواره به آسمان است و رزق خود را از خداوند می‌طلبند، اما بر روی زمین تلاش می‌کنند تا از نعمت‌های الهی ارتزاق کنند.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه عشایر همانند طبیعت سخاوتمند هستند، افزود: این صفای باطن و زیبایی در لباس و پوشش، غیرتمندی در جهاد و مبارزه و مقاومت آن‌ها موجب محبوبیتشان در نزد خداوند شده است.
وی افزود: عشق عشایر و مردم چهارمحال و بختیاری به قمر بنی‌هاشم (ع) هویدا است و نام‌گذاری تیپ قمر بنی‌هاشم در این ارادت هویدا است، شهدای والامقام اقوام مختلف عشایر الگویی از غیرت و وفاداری است و عطر دل‌انگیز شهادت را در جای‌جای کشور منتشر کردند، عشایر کوهی از ایمان و وفاداری هستند و بر آن‌ها درود می‌فرستیم.
سلامی با بیان اینکه مقاومت و ایستادگی ایران اسلامی در نبرد بزرگ جهانی به سود جهان اسلام و کشور بود، تصریح کرد: هیچ کشوری به‌خودی‌خود باقی نمی‌ماند و همچنین به حیات و ممات نمی‌رسد، بدون مجاهدت، مقاومت، ایستادگی، اهدای شهید و جانباز نمی‌توان جامعه‌ای قوی داشت.