بایدها‌و‌نبایدها در فرهنگ‌سیاسی ایران
علیرضا بهشتی (روزنامه نگار )
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2440
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


سامان احتشامی از آهنگسازی فیلم «۲۸۸۸» که در فجر امسال حاضر است، گفت

همکاری با کارگردانی صاحب فرهنگ و شعور

همدلی|  سامان احتشامی از ساخت موسیقی فیلم «۲۸۸۸» به کارگردانی کیوان علی محمدی و علی‌اکبر حیدری خبر داد که قرار است در بخش مسابقه چهلمین جشنواره فیلم فجر حضور یابد. 
سامان احتشامی آهنگساز و نوازنده پیانو گفت: من از سال‌ها پیش در حوزه موسیقی فیلم فعالیت کردم و اولین موسیقی فیلمی که ساختم اوایل دهه۸۰ بود که در فیلم «رستگاری در هشت و بیست دقیقه» با سیروس الوند همکاری کرده و با این فیلم وارد حوزه ساخت موسیقی فیلم شدم. 
بعدازآن با محمدعلی اینانلو در برنامه «گردش» در حوزه صداگذاری و موسیقی فیلم همکاری کردم. 
در تمامی این سال‌ها در حوزه موسیقی فیلم با کارگردان‌های زیادی در فیلم‌های مختلف همکاری داشتم که می‌توان به فیلم «شکاف»، «خط ساغر»، انیمیشن «شازده کوچولو»، «این ترانه عاشقانه نیست» اشاره کرد. این آهنگساز ادامه داد: من به‌عنوان یک موزیسین اگر بخواهم موسیقی فیلم بسازم باید مانند یک مایع باشم و در هر ظرفی بتوانم خودم را بگنجانم.
 من در فیلم «۲۸۸۸» به کارگردانی کیوان علی محمدی و علی‌اکبر حیدری و تهیه‌کنندگی کیوان علی محمدی با این گروه همکاری کردم و موسیقی فیلم این کار را ساختم و قرار است این فیلم در جشنواره فیلم فجر امسال نمایش داده شود.
 این فیلم ژانر عاشقانه و جنگی دارد و چون ژانری متفاوت است دوست داشتم استعداد خودم را در این ژانر هم در حوزه ساخت موسیقی فیلم نشان دهم و بگویم که در این فضا هم توانایی ساخت موسیقی فیلم دارم که خوشبختانه کیوان علی محمدی به‌عنوان کارگردان موسیقی این فیلم را دوست داشت. او عنوان کرد: این فیلم در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر حضور دارد و مردم باید درباره آن قضاوت کنند. 
موسیقی این فیلم عاشقانه است و از سازهایی استفاده کردم که صدای کریستالی داشته باشند. نکته جالب این است که این فیلم در ژانر جنگ است ولی یک صحنه جنگی در این فیلم دیده نمی‌شود و فیلم سیاه‌وسفید است که این تفاوت در هر فیلمی دیده نمی‌شود. 
همچنین یک ویژگی مهم دیگر این فیلم بازی بسیار خوب بازیگران است. به نظر من کارگردان این فیلم فرهنگ و شعوری بی‌نظیر دارد که این فرهنگ در فیلم هم دیده می‌شود. 
از این همکاری لذت بردم و مطمئن هستم موردتوجه مخاطبان نیز قرار می‌گیرد. احتشامی در پایان گفت: سه سال برای موسیقی این فیلم تفکر شده است و اجرای آن ‌یک هفته زمان برد. در اینجا لازم می‌دانم از محی نیکو تشکر کنم زیرا ضبط موسیقی، صدابرداری و مسترینگ این کار را انجام داده است و در این راه بسیار به من کمک کرد.