بایدها‌و‌نبایدها در فرهنگ‌سیاسی ایران
علیرضا بهشتی (روزنامه نگار )
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2440
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


اداره کل زندان‌های تهران اطلاعیه داد:

علت مرگ «ساسان نیک‌نفس»

اداره کل زندان‌های استان تهران درباره فوت یک زندانی به نام ساسان نیک نفس اطلاعیه صادر کرد.
به گزارش تسنیم، در پی فوت زندانی ساسان نیک نفس روابط عمومی زندان‌های استان تهران با انتشار اطلاعیه ای توضیحاتی به شرح ذیل ارائه کرد.
زندانی «ساسان نیک نفس» فرزند محمد با محکومیت 5 سال حبس از سوی دادسرای عمومی تهران وارد زندان شده و در اندرزگاه 6 زندان اسکان داشته است.
نامبرده در بدو ورود و درفرآیند تکمیل پرسشنامه‌های شخصیت اعلام داشته سابقه یک نوبت اقدام به خودکشی از طریق مصرف قرص داشته است. 
بر اساس اعلام بهداری ندامتگاه زندانی فوق الذکر روزانه داروهای مراقبت تحت نظری از سوی بهداری زندان دریافت و انسولین قلمی که توسط خانواده تهیه‌ می‌گردید در داخل اندرزگاه تزریق‌ می‌کرده است.
این زندانی  در طول  مدت زمان حضور  در زندان تاکنون  حدودا 35 مرتبه توسط پزشکان متخصص اعم از اعصاب و روان، دندان‌پزشکی‌،  متخصص داخلی‌، روان‌پزشک‌، روان‌شناس و پزشک عمومی ویزیت گردیده و در چهار نوبت با هماهنگی دادیار ناظر زندان به مراکز درمانی و آزمایشگاهی خارج از ندامتگاه اعزام شده بود.
نامبرده (ساسان نیک نفس) در مورخ  00/03/15  ساعت 7:40 به علت خروج  ترشحات خونی از دهان و بینی به بهداری واحد 2 اعزام و  تشخیص پزشک وقت به علت کاهش سطح هوشیاری در ساعت 08:00 به بهداری مرکز اعزام می‌گردد و  اقدامات درمانی توسط پزشک متخصص طب اورژانس انجام می‌گیرد و بنا به اظهارات پزشک معالج نامبرده پس از سیر انجام اقدامات درمانی حال عمومی وی مساعد و اقدام به مصرف آب و دو قاشق غذا به دلیل عدم افت قند می‌نماید و  شرایط جسمانی رو به بهبودی بوده است.
این زندانی طی مکالمه‌ای که با پزشک داشته است  اعلام می‌دارد از احدی زندانیان چند عدد قرص گرفته و مصرف نموده و پس از مصرف شرایط وی نرمال نبوده است که نامبرده مجدداً تشنج کرده و  بنا به تشخیص پزشک سریعا در ساعت 17:20  به  صورت اورژانسی به  بیمارستان فیروزآبادی منتقل‌ می‌شود و در نهایت  این زندانی در بیمارستان فوت‌ می‌شود.