مشارکت انتخاباتی با الزامات مردم سالاری
مجید صیادنورد (دکترای اندیشه سیاسی)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2374
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

بین کدام کاندیدا رقابت نهایی وجود دارد؟

یک فعال سیاسی ‌‌اصول‌گرا گفت: در مورد ‌این‌که رقابت نهایی بین کدام کاندیداست، گفت: ما شاهد رقابت چهار جریان ‌‌اصول‌گرایان، اصلاح‌طلبان، معتدلین و طرفداران دولت جوان انقلابی در انتخابات این دوره هستیم. تا اینجا حدس و گمانم این است که محور رقابت بین لاریجانی و رئیسی است. سید حسین نقوی حسینی با اشاره به نزدیک شدن به زمان ثبت نام داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری گفت: با توجه به تدارکات و تحرکاتی که در دو جبهه اصلاح‌طلبان، ‌‌اصول‌گرایان می‌بینیم فکر می‌کنم طی ۱۷الی ۱۸روز آینده تقریبا تکلیف روشن می‌شود. 
ما شاهد رقابت چهار جریان ‌‌اصول‌گرایان، اصلاح‌طلبان، معتدلین و طرفداران دولت جوان انقلابی در انتخابات این دوره هستیم. به گزارش عصرایران، این نماینده ‌‌اصول‌گرای مجالس نهم و دهم ادامه داد: به نظرم جبهه اصلاحات روی یک نفر توافق می‌کند و امکان توافق آن‌ها آسان‌تر است. کاندیدای رای‌آور مقبول را بیشتر می‌پسندند تا ‌این‌که بر روی فرد جناحی خاص خودشان تاکید کنند. گذشته هم همین را نشان می‌دهد که بالاخره آن‌ها معتقد به کسی هستند که رای بیاورد. این فعال سیاسی ‌‌اصول‌گرا تصریح کرد: اعتدالیون نیز به دنبال آقای لاریجانی هستند که البته وی بین ‌‌اصول‌گرایان سنتی هم رای دارد اگر اجماعی از اصلاح‌طلبان هم حول وی شکل گیرد، یعنی دوجریان اعتدال و اصلاحات از وی حمایت می‌کنند و قطعا جبهه قوی بین آن‌ها تشکیل می‌شود. نقوی حسینی گفت: اگر آقای رئیسی نامزد شود در بین ‌‌اصول‌گرایان یک وحدت فراگیر به‌وجود می‌آید البته وی در بین اعتدالیون نیز طرفدارانی دارد البته او پایگاه مردمی خوبی دارد چراکه معتقدند در قوه قضاییه به خوبی عمل کرده است. اما اگر آقای رئیسی کاندیدا نشود در جبهه ‌‌اصول‌گرایان انشقاق به‌وجود می‌آید، چون همه افرادی که مدعی نامزدی هستند کاندیدا می‌شوند و فقط با حضور آقای رئیسی آن‌ها حاضرند که ائتلاف کنند. 
اگر آقای رئیسی کاندیدا شود قالیباف کاندیدا نمی‌شود و اگر وی نیاید آقای قالیباف کاندیدا می‌شود، ولی بر روی آقای قالیباف در جبهه ‌‌اصول‌گرایان زمینه شکل‌گیری اجماع وجود ندارد ممکن است برخی از کاندیدا بگویند از وی حمایت می‌کنند، ولی قطعا اجماعی که حول آقای رئیسی شکل می‌گیرد قطعا حول آقای قالیباف شکل نمی‌گیرد.