امام حسين(ع) را از كجا شناختم
محمدعلی اخوت (حقوق‌دان)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2458
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


چشم انداز

نامه پزشکیان به مخبر؛
از عزل و نصب جدید خودداری کنید
ایلنا نوشت، رئیس‌جمهور منتخب در نامه‌ای به سرپرست نهاد ریاست جمهوری تاکید کرد: در وزارتخانه‎ها و معاونت‌های ریاست‎جمهوری از هرگونه عزل و نصب نیروی جدید خودداری شود.
این نامه در حالی منتشر شد که در روزهای گذشته اخباری مبنی بر عزل و نصب‌ها غیرمتعارف در دولت سیزدهم وجود داشت. پس از شهادت رئیس‌جمهور سیزدهم، محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری، بخشنامه‌ای مبنی بر ممنوعیت تغییر ساختار سازمانی و جابجایی نیروی انسانی تا استقرار دولت چهاردهم ابلاغ کرد. با این حال، به نظر می‌رسد برخی از مقامات دولتی که اتفاقا از طرفداران کاندیدای رقیب پزشکیان هستند، این بخشنامه را نادیده گرفته و در حال انجام تغییرات و انتصابات هستند.

تشکیل جلسه هماهنگی برگزاری «مراسم تحلیف رئیس‌جمهور»
به گزارش ایرنا، کمیته بین‌الملل ستاد برگزاری مراسم تحلیف چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری سه‌شنبه ( ۱۹ تیرماه) به ریاست علیرضا شریفی، معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی و با حضور مدیران وزارت خارجه و تشریفات نهاد ریاست‌جمهوری و نماینده‌ای از سوی رئیس‌جمهور منتخب تشکیل شد.
در این جلسه، هماهنگی برای دعوت مهمان‌های خارجی در سطوح عالی پارلمانی و بین‌المللی صورت گرفت.
مراسم تحلیف رئیس‌جمهور پس از مراسم تنفیذ حکم رئیس‌جمهور از سوی مقام معظم رهبری و با حضور رئیس دیوان عالی کشور، اعضای شورای نگهبان قانون اساسی، رئیس قوه قضائیه و سایر مقامات کشوری و لشکری در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود و طی آن رئیس‌جمهور منتخب بر اساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی سوگند یاد می‌کند که همه استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت‌هایی که بر عهده گرفته است، به کار گیرد و در پایان سوگندنامه را امضا می‌کند.
پیش از این مجتبی یوسفی در گفت وگو با ایرنا از احتمال برگزاری مراسم تحلیف رئیس جمهور در روزهای ۱۴ یا ۱۵ مردادماه خبر داده بود.پس از مراسم تحلیف، رئیس جمهور منتخب ۱۵ روز فرصت خواهد داشت تا وزرای پیشنهادی خود را برای کسب رای اعتماد به مجلس معرفی کند و در نتیجه جلسات مجلس برای بررسی صلاحیت برای اعتماد به وزرا در شهریور برگزار خواهد شد.

دلیل گرایش مردم
 به رسانه‌های برون مرزی
آذر منصوری در شبکه اجتماعی ایکس چند موضوع مرتبط با فضای آزاد بیان سلایق را برشمرد ونوشت: جناب آقای جبلی؛ از همین حالا نسبت خود را با دولت منتخب ملت تعیین کنید. مناظره ها نشان داد اگر فضایی برای طرح دیدگاه‌های دیگر در این رسانه فراهم شود چه تاثیری در جذب مخاطب دارد. قبول کنید یکی از دلایل مهم گرایش مردم ایران به رسانه‌های برون مرزی عملکرد میلی این رسانه است.

ما هم اتفاقی در مناظرات انتخاباتی مسائل مربوط به FATF را شنیدیم
رئیس دفتر رئیس دولت دوازدهم گفت: ما هم اتفاقی در مناظرات انتخاباتی مسائل مربوط به FATF را شنیدیم و در دولت دوازدهم این مساله را نشنیده بودیم.
“محمود واعظی” در گفت‌وگو با ایلنا، درباره این‌که افکار عمومی مطرح می‌کند چرا طبق آن چیزی که آقای پورمحمدی گفت زمانی که بر سر مجری FATF برای تصویب آن کارشکنی می‌شد، دولت دوازهم روشنگری نکرد، گفت: ما آن زمان این را نشنیده بودیم و در اتفاقی که در مناظره‌ها رخ داد شنیدیم، البته می‌دانستیم این فرد چگونه است و هیچ عملکردی ندارد و فقط حرف‌های کلی می‌زند حتی مردم هم متوجه نشدند ایشان چه می‌گفت.
وی ادامه داد: اصولگرایان تصمیم گرفتند کلا ۳ سال دولت سیزدهم  را نادیده بگیرند و به دولت روحانی حمله کنند و این گونه پیش بروند که انگار قرار نیست دولت چهاردهم را از دولت سیزدهم تحویل بگیرند و بناست آن را از دولت دوازدهم تحویل بگیرند.واعظی ادامه داد: البته دیدید که نشد و مشاهده کردید بین خودشان چقدر اختلاف شد، مخصوصا آن دو نفر که معلوم شد از اول آمده بودند تا یکی از آنها فحش به آقای روحانی بدهد و  یکی‌ هم آمار غلط درباره دولت  دوازدهم بیان کند. وی با بیان این‌که برخی از نامزدها فقط هزینه روی دست صداوسیما و دیگر جاها گذاشتند و وقت مردم را گرفتند، یادآور شد: آقای پزشکیان مظلوم بود، آقای پزشکیان ۴ دقیقه صحبت می‌کرد طرف مقابل بیشتر صحبت می‌کرد، مردم ما مردم فهیم، عاقل و آگاهی هستند و دیدید که خودشان تشحیص دادند اگر هم همه نامزدها بخواهند کسی رئیس‌جمهور شود نباید انقدر تابلو باشد.

روایت ابتکار از گفته‌های پزشکیان به رادان
اجازه نمی دهم کسی برای بانوان مزاحمت ایجاد کند
معصومه ابتکار در توییتی اعلام کرد: در دیدار سردار “احمدرضا رادان” با فرمانده کل فراجا با مسعود پزشکیان، رییس جمهور منتخب به رادان گفته: به دنبال کرامت بانوان باشید. اجازه نمی‌دهم کسی مزاحمت ایجاد کند.