نان مردم را آجر نکنید
محسن صنیعی (مدرس دانشگاه)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1865

هشدار امام‌جمعه قم به حوزویان

سیدمحمد سعیدی امام‌جمعه قم دیروز اظهار کرد: راز دشمنی عمیق مستکبران با دین و علمای دینی و سیاسی و فقه سیاسی قابل‌درک است، همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمود آیت‌الله مصباح یزدی در غیرت دینی در اوج بود.
تولیت حرم حضرت معصومه(س) بیان کرد: امروز در میان حوزویان و بزرگان روحانیت باید شخصیت‌هایی ازجمله آیت‌الله مصباح و یزدی را الگو قرار دهیم که از عقلانیت و غیرت دینی برخوردار بودند، متأسفانه برخی از حوزویان با شعار جدایی دین از سیاست غیرت دینی و جوشش حوزویان را نشانه گرفتند و با تحریف تاریخ حوزه آدرس غلط می‌دهند.
نماینده ولی‌فقیه در قم افزود: انگلیس و استکبار از حضور روحانیت باغیرت دینی در طول تاریخ ضربات سنگین خورده است. امروز حوزه آگاه و بیدار است و جدایی حوزه از سیاست صدای جنگ نرم و خواسته انگلیس خبیثت است، برخی تلاش و تبلیغ می‌کنند که غیرت دینی را خشونت بنامند ولی غیرت دینی برخاسته از بصیرت و بصیرت شعبه‌ای از عقلانیت است و در عمل غیرت دینی با عقلانیت همراه بوده و سبب نجات کشور و تبدیل تهدیدها به فرصت است.
استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: هر جا مشکلات فرهنگی، ابتذال، بی‌فرهنگی و بی‌عفتی وجود دارد ناشی از بی‌غیرتی دینی و ضعف فرهنگی در مقابله با جنگ نرم دشمن است، باهم افزایی با یکدیگر چهره شهر خون و قیام و جهاد و اجتهاد را در تراز مردم ولایتمدار و انقلابی و با بصیرت قم بازآرایی کنیم.