نان مردم را آجر نکنید
محسن صنیعی (مدرس دانشگاه)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1865

نگرانی امام‌جمعه مشهد از توهین به مسئولان

همدلی| سیداحمد علم‌الهدی، امام‌جمعه مشهد دیروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر از نگرانی خود درباره فضای مجازی گفت.
 این اولین بار نیست که امام‌جمعه مشهد از دغدغه خود نسبت به فضای مجازی می‌گوید.
 او حالا تأکید دارد که در این فضا توهین‌های زیادی به دولت و مسئولان می‌شود. علم الهدی برخلاف 8سال گذشته حالا حامی دولت است و در سخنرانی‌های متعدد خود سعی می‌کند از دولت به ریاست سید ابراهیم رئیسی حمایت کند.
او گفته: «برادران و خواهران، دشمن با اسلام سکولار کاری ندارد با اسلام سیاسی ‌کار دارد. این فضای مجازی که درست کردند و این‌همه مالامال از توهین به اشخاص و مسئولان، ایجاد دغدغه برای نظام، ایجاد نارضایتی و سیاه‌نمایی برای مردم، این‌ها را دشمن درست کرده است 85درصد فضای مجازی از خارج کشور پر می‌شود و 15درصد داخل کشور است؛ برادرم و خواهرم این‌که شما دارید در فضای مجازی توهین به رهبری، توهین به رئیس‌جمهور و توهین به دولت به افراد و اشخاص مسئول نظام را مطالبه می‌کنید این جنگ دشمن است، این میدان دشمن است، دشمن دارد حمله می‌کند، این درد دل مردم نیست.»
وی خاطرنشان کرد: «چند درصد از این 15درصد نیز بازنشر است و حرف‌های خارج ایران و حرف های دشمن را نشان می‌دهد و این بازنشر نیز به‌وسیله آدم‌های صاحب اراده و با تجربه نیست. یک جوان و نوجوان کم‌تجربه از یک سری انتقاد خوشش می‌آید و این هیجان جوانی سبب بازنشر آن می‌شود، نمی‌دانند که این بازنشر از کجا آب می‌خورد. یک‌درصدی هم افرادی هستند بی‌تفاوت و تنها نگاه می‌کنند و یک درصد ضعیفی هم اشخاصی هستند که واقعاً نقد دارند و حاضر هستند علیه نظام و مسئولان فضای مجازی را آلوده کنند اما بدانید که این جنگ دشمن است، این دشمن اسلام سیاسی را هدف قرارگرفته است؛ او می‌داند که اگر اسلام‌ سیاسی در کشور براندازی شود و این نظام از بین برود بر همه‌چیز این مردم مسلط می‌شود.»
علم‌الهدی یادآور شد: «بی‌تفاوت نباشید شما که دست‌به‌کار هستید، دست‌به‌قلم هستید، شمایی که در مقام حرکت‌های سایبری فناور هستید؛ دشمن حمله کرده است و به دولت پیغمبر و اسلام سنگ می‌زند با حمله به اسلام سیاسی، بنابراین در مقابل این حرکت بی‌تفاوت نباشید. عزیزانی که می‌خواهند نقد کنند؛ نقد در این مملکت آزاد است باید نقد شود. این درست نیست که بنده حرف بزنم و بگویم هرچه گفته‌ام درست است، دولت کار خود را انجام بدهد و بگوید کسی نقد نکند، نقد باید باشد مخصوصاً دستگاه‌های نظارتی و مجلس نقد کنند اما کسانی که دلسوز نظام هستند و می‌خواهند نقد کنند حواسشان جمع باشد نقدی نکنند که آب به آسیاب دشمن بریزند. یک‌جوری نقد نکند که بهانه به دست دشمن بدهند و دشمن بیاید تهاجم و سیاه‌نمایی خود را در نظام توسعه دهد.»