مشارکت انتخاباتی با الزامات مردم سالاری
مجید صیادنورد (دکترای اندیشه سیاسی)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2374
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

اسکوچیچ فوتبال ایران را رها نمی‌کند

سیف الرضا شهابی( روزنامه‌نگار )

 اسکوچیچ مربی اسبق تیم‌ملی فوتبال ایران یک مربی استثنایی و معروف در عرصه فوتبال نبود در خوشبینانه ترین حالت ، در لیست  مربی‌های دسته دوم  فوتبال  به حساب می‌آید ولی هر چه بود این قدرت و توان را داشت که تیم‌ملی فوتبال ایران را بعد از دو شکست در مقابل بحرین و عراق در دوران مربیگری مارک ویلموتس بلژیکی در مرحله پیش مقدماتی و قرار گرفتن در آستانه حذف شدن با چهار پیروزی متوالی تیم ملي فوتبال ایران را وارد جام جهانی ۲۰۲۲ قطر کرد.
طبیعی است چنین مربی علاقمند بود با تیمی که با مربیگری وی  جواز ورود به جام جهانی پیدا کرد در مسابقات مزبور روی نیمکت مربی‌گری بنشیند و حاصل زحماتش را در بزرگترین تورنمنت بین المللی فوتبال ببیند.
 متاسفانه مدیران ورزشی کشور و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی به جای تشکر از اسکوچیچ با حرکتی که با روح اسلامیت و ایرانیت و جوانمردی مغایرت دارد عذر اسکوچیچ را خواستند !!  به این دلیل واهی که ،  وی در حد مسابقات جام جهانی نیست و با حضور وی تیم ایران نمی تواند موفقیت به دست‌ آورد ؟!
 شخصی باید مربیگری تیم‌ملی فوتبال را بر عهده بگیرد که شناخته شده باشد و در ردیف مربی‌های صاحب نام در عرصه فوتبال باشد.
 بعد از عزل اسکوچیچ ،  سراغ کی روش رفتند با سلام و صلوات وی را آوردند فرشی که باید جلوی پای اسکوچیچ پهن می‌کردند جلو پای کی روش پهن کردند و تیم را با کی روش راهی قطر کردند تا گل بکارد علاوه بر این که گل نگاشت با گل‌های خورده با سر افکندگی برگشت و  از نتیجه مسابقات ایران در جام جهانی  قطر همگان اطلاع دارند شکستی سخت  در مقابل انگیس و آمریکا خورد.
 مسیولین ورزشی هنگامی که ملاحظه کردند کی روش برایشان کاری نکرد و تخم دو زرده‌‌‌‌ای که انتظار داشتند برایشان بر جای بگذارد نگذاشت وی را رها کردند در جستجو برای یک مربی ایرانی بر آمدند  به آقای امیر قلعه نویی رسیدند.
 قلعه نویی هم آنچه در توان داشت در جام آسیا در قطر  به کار گرفت  تا تیم را به قهرمانی یا حداقل به فینال برساند این بار هم تیم‌ملی  بعد از پیروزی ناپلئونی در مقابل سوریه با شکست تاسف بار در بازی با قطر از ادامه مسابقات بازماند. نگارنده نمی خواهد دنبال مقصر باشد ولی باید گفت : نباید دلی را شکست آه مظلوم کاخ‌‌ها را از جا بر می‌کند . باید بدانیم :  لذت شکست در جوانمردی بهتر از پیروزی در نامردی است.
فدراسیون فوتبال علاوه بر این که جوانمردی را نشان نداد در نامردی هم پیروزی کسب نکرد.