چرا فشارهای خارجی رو به افزایش است؟
محسن صنیعی (استاد دانشگاه)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2120
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

هاشم‌زاده هریسی در گفت‌وگو با «همدلی» توضیح داد؛

چرا خبرگان و رهبری دیدار نداشتند؟

همدلی| هفته گذشته دهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری دور پنجم برگزار شد؛ اما در پایان این دوره برخلاف دوره‌های گذشته اعضای مجلس خبرگان رهبری به دیدار رهبر انقلاب نرفتند. تاکنون رسم بوده است که اعضای مجلس خبرگان بعد از پایان هر دوره اجلاس به دیدار رهبری می‌رفتند و در این جلسات رهبر انقلاب برای اعضای مجلس خبرگان سخنرانی می‌کردند. اتفاقی که در هفته گذشته برخلاف رویه معمول رخ نداد. همین باعث شد تا تحلیل‌های مختلفی دراین‌باره در شبکه‌های اجتماعی منتشر شود.
دراین‌باره هاشم هاشم زاده هریسی از اعضای مجلس خبرگان رهبری که در اجلاس این دوره با وجود بیماری هم حاضر شده بود به خبرنگار همدلی توضیح داده است. هاشم زاده هریسی دراین‌باره می گوید: «این‌که در این دوره اعضای مجلس خبرگان رهبری برخلاف دوره‌های گذشته به دیدار رهبری نرفتند دلیل خاصی نداشت. فقط ازآنجایی‌که مقام معظم رهبری درباره موضوعات مختلف صحبت می‌کنند دیگر جایز ندانستند که الان صحبتی داشته باشند. چرا که ایشان صحبت‌های مهم را به‌عناوین‌مختلف انجام می‌دهند. به همین خاطر در این دوره گفتند این‌که اعضای خبرگان هم بروند و به حضورشان برسند یک‌باری می‌شود برای ایشان که یک‌بار سنگینی هم هست به همین خاطر خواستند که به‌نوعی وقت ایشان گرفته نشود.»
هاشم زاده هریسی تأکید می‌کند که: «برای راحتی و وقت ایشان این دیدار انجام نشد. از طرف دیگر الان الحمدالله شرایط کشور به‌گونه‌ای است که بحث‌های جناحی تا حد زیادی فروکش کرده و به همین خاطر ایشان احساس نیاز نکردند. در کل لازم است که بگویم عدم برگزاری این دیدار هیچ دلیل خاص سیاسی نداشت.»
هاشم زاده هریسی درباره این دوره اجلاس گفته: «این دوره اجلاس به‌آرامی و بدون حاشیه خاصی برگزار شد. بیشتر وقت جلسه به موضوعات کاری سپری شد. محور جلسه بیشتر به موضوع قانون انتخابات تمرکز داشت که خیلی هم سنگین بود.» او درباره شرکت اعضا هم گفت: «حضور اعضا در این دوره خوب بود ولی بعضی از اعضا به خاطر بیماری نتوانستند حاضر شوند.»