فرهنگ ‌شهری به روایت کاشانی و شرکا
عارف لایق‌زاده (شهرساز)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1964
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


تهران جزو پنج استان پرتنش آبی است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: شهر تهران امسال جزو پنج الی شش استان پرتنش آبی کشور است.
 به گزارش ایلنا، محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با حضور در جلسه شصت و چهارم شورای شهر با اشاره به وضعیت بارندگی در تهران و منابع آبی شهر تهران گفت: شهر تهران توسط پنج سد شامل سدهای طالقان و امیرکبیر در غرب و سدهای لار، لتیان و ماملو در شرق تهران تأمین آب می‌شود یک میلیارد مترمکعب مجموع مخازن این سدها است و ۵۰درصد از غرب تهران و ۵۰درصد از شرق تهران تأمین می‌شود.
 وی ادامه داد: آب در شهر تهران حدود ۷۰درصد در سال‌های نرمال از آب‌های سطحی و ۳۰درصد از آب‌های زیرزمینی تأمین می‌شود همچنین حدود ۶۰۰حلقه چاه داریم. ۷تصفیه‌خانه در شهر تهران قرار دارد و عمل تصفیه آب را انجام می‌دهند.
 یک میلیارد و ۱۴۰میلیون مترمکعب مصرف آب شرب تهران است و ۹میلیون و ۴۵۵هزار نفر جمعیت تحت پوشش آب شرب تهران است البته جمعیت تهران بیش از این میزان است.
 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران تصریح کرد: امسال در تهران دومین سال خشک متوالی را پشت سر می‌گذاریم. وضعیت بارندگی استان تهران مناسب نیست و تا جایی که ملاحظه می‌کنید ۱۹۹میلی‌متر بارندگی داشتیم درحالی‌که در سال گذشته ۲۵۹میلی‌متر میزان بارندگی بوده است. استان تهران امسال جزو پنج الی شش استانی است که به‌شدت در تنش آبی قرار دارد.