در کرده‌ها و نکرده‌هایتان تجدید نظر کنید!
ولی‌الله شجاع‌پوریان (مدير مسؤل)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2319
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


مستطیل سبز

رکورد لوکاکو در انتخابی یورو
تیم ملی بلژیک در هشتمین و آخرین بازی‌اش در گروه F مرحله انتخابی یورو 2024، میهمان خود آذربایجان را با نتیجه 5 بر صفر در هم کوبید.چهار گل نخست بلژیکی‌ها را در این بازی روملو لوکاکو مهاجم باشگاه رم به ثمر رساند. او با این گل‌ها، شمار گل‌هایش در مرحله انتخابی یورو 2024 را به 14 مورد افزایش داد و رکوردی جدید برای گلزنی در این مسابقات به ثبت رساند.رکورد قبلی گلزنی در مرحله انتخابی جام ملت‌های اروپا به طور مشترک به روبرت لواندوفسکی کاپیتان تیم ملی لهستان (یورو 2016) و دیوید هیلی بازیکن پیشین تیم ملی ایرلند شمالی (یورو 2008) اختصاص داشت که هر دو 13 گل زده بودند.پیروزی بلژیک در این بازی سبب شد که این تیم بالاتر از اتریش به‌عنوان سرگروه به مرحله نهایی یورو 2024 راه پیدا کند.

======

یونایتد به دنبال گریزمان
تقویت خط حمله شیاطین سرخ یکی از اصلی‌ترین اولویت سران باشگاه منچستریونایتد در پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی پیش‌ رو به شمار می‌رود و در این راستا از نام‌هایی همچون گابی‌گل، ویکتور اوسیمن، مهدی طارمی و ایوان تونی به عنوان گزینه‌های مدنظر این باشگاه لیگ برتری یاد شده است.حالا  خبر می رسد که باشگاه منچستریونایتد برای تقویت خط حمله تیم تحت‌هدایت اریک تن‌هاخ چشم به جذب آنتوان گریزمان از اتلتیکومادرید دارد. طبق این گزارش؛ مدیران باشگاه انگلیسی با مدیر برنامه‌های این مهاجم فرانسوی تماس گرفته‌اند تا از احتمال در دسترس بودن این بازیکن در پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی مطلع شوند.باشگاه منچستریونایتد دستمزدی سه برابر چیزی که در حال حاضر از اتلتیکومادرید دریافت می‌کند، به این مهاجم 32 ساله ارائه کرده است. آنتوان گریزمان که تا سال 2026 تحت‌قرارداد اتلتیکومادرید است، این فصل در 16 بازی برای روخی‌بلانکو به میدان رفته و موفق به ثمر رساندن 12 گل شده است.

=======

مدافع النصر به پرسپولیس نمی‌رسد
روند درمان مدافع کلیدی النصر قبل از بازی با پرسپولیس به خوبی پیش نمی‌رود و به احتمال خیلی زیاد این بازیکن اسپانیایی به این بازی نرسد.النصر در بازی بعدی خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف پرسپولیس از ایران خواهد رفت.این بازی به میزبانی النصر و در عربستان برگزار خواهد شد.قبل از بازی النصر با یک شوک مواجه شده است چرا که روند درمان امریک لاپورت، مدافع کلیدی النصر به خوبی پیش نرفته است و این احتمال زیاد است که او به بازی برابر پرسپولیس و هم‌چنین الهلال و الاخدود نرسد. لاپورت قبل از بازی با الوحده در هفته یازدهم لیگ عربستان در استخر خانه خود مصدوم شد و روند درمان او طبق اعلام گزارش پزشک النصر به خوبی پیش نرفته است و به همین خاطر این احتمال زیاد است که بازی بعدی تیمش را از دست بدهد.البته النصر وضعیت بسیار خوبی در لیگ قهرمانان آسیا دارد و با ۱۲ امتیاز صعود خود را به دور بعد قطعی کرده است اما این تیم در لیگ عربستان با تیم صدرنشین الهلال ۴ امتیاز اختلاف دارد و به همین خاطر به مدافع کلیدی خود در دیدار رودرو با الهلال بسیار نیاز دارد.

=======

شرط رئالی‌ها برای جذب امباپه
اظهارات کیلیان امباپه ستاره پاری سن ژرمن بعد از بازی فرانسه با جبل الطارق با نتیجه بزرگ 14 بر صفر باعث شده تا مادریدی ها گزارش هایی در این زمینه بنویسند.نشریه «آس» نزدیک به باشگاه رئال مادرید نوشت: کیلیان امباپه موضع مشخصی درباره آینده اش ندارد. این درحالیا ست که قراردادش در تابستان پیش رو به پایان می رسد و باید موضع خود را تعیین کند.تا زمانیکه امباپه اعلام نکند می خواهد به باشگاه رئال بیاید مدیران باشگاه اسپانیایی حرکتی برای جذب ستاره فرانسوی انجام نخواهد داد.داستان امباپه با رئال در 4 سال گذشته فراز و نشیب های زیادی داشته است و در شرایط کنونی تابستان پیش رو بهترین زمان برای محقق شدن این انتقال جنجالی است. امباپه به مدیران باشگاه پاری سن ژرمن اعلام کرده قصد تمدیدقراردادش را ندارد در مقابل دباره رفتن به رئال هم هنوز موضع گیری نکرده است.

=======

جدایی مدیر ورزشی منچستر
منچستریونایتد که اخیراً اعلام کرد ریچارد آرنولد در پایان ماه دسامبر (پایان سال جاری میلادی) از سمت مدیر اجرایی این باشگاه کنار خواهد رفت، حالا قصد دارد مدیر ورزشی جدیدی را منصوب کند. بر اساس گزارش نشریه انگلیسی «منچستر ایونینگ نیوز»؛ منچستریونایتد در حال برنامه‌ریزی برای انتصاب مدیر ورزشی جدیدی به جای جان مورتو است و این تغییر قطعاً صورت خواهد گرفت.تغیبرات در کادر مدیریتی باشگاه منچستریونایتد در حالی در حال رخ دادن است که سر جیم رتکلیف میلیاردر بریتانیایی در آستانه نهایی کردن خرید 25 درصد از سهام این باشگاه انگلیسی است. جان مورتو 10 سال پیش بود که فعالیتش را در باشگاه منچستریونایتد آغاز کرد و در ماه مارس 2021 بود که به عوان اولین مدیر ورزشی تاریخ این باشگاه انگلیسی معرفی شد.
خانواده گلیزر در سال 2005 باشگاه منچستریونایتد را در ‌ازای 790 میلیون پوند خریدند، در سال‌های اخیر به شدت از سوی هواداران این تیم مورد انتقاد بوده‌اند آنها اخیرا با میلیاردر بریتانیایی وارد مذاکره شده اند.