مقننه در قامت اجراییه
محسن خرامین (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1828

چرا خشونت‌های خانوادگی زیاد شده است؟

این روز‌ها صفحه حوادث روزنامه‌ها و سایت‌های خبری را باز کنیم با قتل‌های خانوادگی هولناکی روبه‌رو می‌شویم که هر کدام می‌تواند تا مدت‌ها روح و روان خواننده را تحت تأثیر قرار دهد. قتل‌هایی که فقط ترویج خشونت و کشتن اعضای یک خانواده نیست و می‌تواند روی روان مردم جامعه هم تأثیر بگذارد.  تنها در دو روز گذشته هفت زن و مرد در دو جنایت جداگانه قربانی قتل بر سر اختلافات مالی خانوادگی شدند.

 قتل دو خواهر بر سر میراث

به گزارش جامعه ۲۴، روز یکشنبه مرد میان‌سالی در میاندرود ساری بر سر ارث و تقسیم آن با دو خواهرش درگیر شد.  اختلافات آن‌ها از چند ماه قبل شروع‌شده بود، اما مرد خشمگین دو خواهرش را با شلیک گلوله کشت و خودش در محل جنایت سکته قلبی کرد، اما به بیمارستان منتقل شد و نجات یافت.

 قتل ۵ عضو خانواده همسر به خاطر ارث

بامداد دوشنبه نیز حادثه‌ای هولناک در شیراز رخ داد و طی آن مرد ۵۵ ساله‌ای در جنایتی هولناک دو برادرزن، همسر یکی از آن‌ها و دو پسر برادر همسرش را با اسلحه کشت و دو نفر دیگر را گروگان گرفت.  این فرد که قصد رفع مشکلات تقسیم ارث را داشت، دو نفر را در صحنه گروگان گرفت. با اعلام موضوع به پلیس سرانجام این مرد با شلیک پلیس کشته شد و دو گروگانش جان سالم به در بردند.