شتاب تورم و خاک گرفتگیِ FATF
محسن رفیق (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1776

کلاهبرداری به نام سریال «سلمان فارسی»

همدلی| مدیر روابط عمومی سریال «سلمان فارسی» نسبت به عملکرد غیرقانونی برخی سایت‌های مجازی که اقدام به انتشار برخی از اطلاعیه‌ها برای جذب بازیگر برای سریال «سلمان فارسی» کرده‌اند، هشدار داد و عنوان کرد که این موضوع از طریق پلیس فتا در حال پیگیری است.
 احسان ناظم بکایی در توضیحاتی گفت: متأسفانه در روزهای اخیر برخی از سایت‌های مجازی در اقداماتی غیرقانونی، اطلاعیه‌هایی برای جذب بازیگر در سریال «سلمان فارسی» را منتشر کرده‌اند؛ اقداماتی ازجمله گرفتن شماره کارت، عکس و فیلم از افراد مختلف. 
او که در برنامه «صبح به خیر ایران» شبکه یک سیما حاضر شده بود، تأکید کرد: هر اتفاقی اگر قرار باشد برای پروژه بیفتد، جذب بازیگر، عوامل و یا هر نکته دیگر، رسماً از طریق سازمان صداوسیما، مرکز سیمافیلم یا خود پروژه به‌صورت رسمی اطلاع‌رسانی خواهد شد؛ بنابراین چه آن‌هایی که به پروژه علاقه‌مندند و چه آن‌هایی که تماس گرفتند، صبوری داشته باشند. 
چون پروژه واقعاً پروژه طولانی‌مدتی است و از طرفی تحت تأثیر این حرف‌ها و نکات قرار نگیرند. البته این موضوع از طریق پلیس فتا در حال پیگیری است. 
ساخت سریال «سلمان فارسی» حداقل ۵ سال به طول خواهد انجامید و تاکنون ۲۵ درصد از این سریال تاریخی تولید شده است. 
ضمن این‌که از میان ۲۰ هزار بازیگری که برای این سریال شناسایی شده‌اند، بیش از ۱۵۰۰ بازیگر جلوی دوربین داود میرباقری قرار گرفته‌اند. سریال سلمان فارسی در سه فصل روایت می‌شود که تاکنون بخش زیادی از فصل بیزانس که ۲۵ درصد از کار است تصویربرداری شده است. 
بکایی در این زمینه گفته است: این فصل تولید سختی دارد و جاده‌ای است و سلمان فارسی سرگشته از این دیر به آن دیر و از این کلیسا به آن کلیسا می‌رود و نهایتاً با راهنمایی‌ها به سمت حجاز حرکت می‌کند تا منجی موعود را ببیند.