اگر تحریم‌ها پا برجا بود چه؟
فاطمه آقایی‌فرد (روزنامه نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1711

محتشمی در وزارت کشور شجاعانه از حق انتخاب مردم دفاع کرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به خدمات مرحوم محتشمی‌پور، گفت: در قضایای انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ از جانب مهندس موسوی به عنوان امین ایشان مسئول کمیته صیانت از آراء بود. از این رهگذر مورد‌ بی‌مهری‌ها و هتاکی‌های زیادی قرار گرفت اما ایشان در راه خدا هیچ گاه از ملامت ملامت کنندگان و فشارها عقب نشینی‌ نمی‌کرد و از حق دفاع‌ می‌کرد.
به گزارش جماران، حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری در خصوص ویژگی‌های مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر محتشمی پور(ره) اظهار داشت: امروز مردی از میان ما به دیدار حق شتافته و در جوار رحمت حق آرام‌ می‌گیرد که در تمام دوران عمرش به خاطر خدا هیچ گاه قرار و آرام نداشت. از نوجوانی راه حقیقت را در کنار اقیانوس عرفان، ایمان و اخلاص یعنی مراد خودش حضرت امام خمینی(س) شناخت و در کنار این اقیانوس مواج تا آخرین لحظه‌های عمرش وفادار باقی ماند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مرحوم آقای محتشمی ویژگی‌های منحصر به فرد و بعضا برجسته ای داشت که او را ممتاز کرد و زندگی طیبه او را شکل داد. اولین آنها بصیرت و هوشیاری او در تشخیص درست راهنما و مراد بود که امام خمینی(س) را انتخاب کرد و در قم، نجف، پاریس و همچنین بعد از پیروزی انقلاب همواره به عنوان مرید، شاگرد و سربازی مخلص در رکاب امام بود.