مجلسی که خود را در رأس امور نمی‌داند
مظاهر گودرزی (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1683

حاشیه‌های سیاست بین الملل

 سازمان اطلاعات نظامی عراق از بازداشت پستچی داعش در استان کرکوک خبر داد. بازداشت این متهم بعد از یک عملیات اطلاعاتی دقیق و پیگیری مستمر تحرکات یکی از تروریست‌ها در منطقه الزاب در شهرستان حویجه کرکوک صورت گرفت و مشخص شد که این فرد پستچی داعش است. نیروهای امنیتی حشد شعبی این فرد را که از مدت‌ها در لیست افراد تحت تعقیب بوده است، دستگیر کردند.
 کری لام، رهبر هنگ کنگ از تلاش دولتش برای تهیه یک قانون با هدف مقابله با اطلاعات غلط، نفرت و دروغ، خبر داد. هنگ کنگ در پی اعمال یک قانون امنیت ملی فراگیر در سال ۲۰۲۰ تحت هدایت پکن به سرکوب مخالفان پرداخته و جریان جدیدی را تحت عنوان وطن‌پرستی برای ورود به زندگی خصوصی مردم در این دولتشهر دنبال می‌کند. یک روز قبل از طرح این صحبت‌های کری لام، شبکه خبری آر.تی.اچ.کی گزارش کرد که این شبکه قرارداد یک خبرنگارش به نام نابلا اوزر را به دلیل زیر سوال بردن کری لام و مقام‌های دیگر در زمان اعتراضات گسترده ۲۰۱۹، تمدید نمی‌کند.
  مسئولان یمنی، کیف‌های منقش به نقشه‌های اسرائیل را از کلاس‌های درس مدرسه‌ الحدیده یمن، جمع‌آوری کردند. به گفته انصارالله یمن، سازمان یونیسف اقدام به توزیع کیف‌های مدرسه میان دانش‌آموزان استان حدیده با نقشه‌های چاپی کرده که اسرائیل را به جای فلسطین به رسمیت می‌شناسند. در این زمینه حدود ۷۸۶ کیف مدرسه متعلق به سازمان یونیسف کشف و ضبط شده که دارای این نقشه‌ها بود. به گفته مقام‌های یمنی، فعالیت‌های انجام شده توسط این سازمان‌ها با نام کمک به مردم یمن در چارچوب فعالیت خصمانه و تحریک‌آمیز و در قالب طرحی برای خدمت به نقشه‌های نیروهای آمریکا و رژیم صهیونیستی انجام گرفته است.