مجلسی که خود را در رأس امور نمی‌داند
مظاهر گودرزی (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1683

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان:

ثبات نسبی «کرونا» در کرمانشاه

کرمانشاه-خبرنگار همدلی: رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از ثبات نسبی کرونا در استان خبر داد و گفت: اظهار نظر قطعی در این باره منوط به وضعیت کرونا طی دو تا سه هفته آینده است.
دکتر محمودرضا مرادی درزحاشیه جلسه ستاد کرونا در جمع خبرنگاران با اشاره به ثبات نسبی وضعیت کرونا در استان گفت: حدود یک هفته است که شاهد ثبات نسبی کرونا در استان و تا حد اندکی سیر نزولی بیماری هستیم، اما برای اظهارنظر قطعی باید ببینیم سیر دو تا سه هفته آینده بیماری به چه شکل خواهد بود. وی افزود: تجربه یک سال گذشته به ما نشان داده که با افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی سیر بیماری ظرف مدت کوتاهی نزولی شده و با کاهش و یا عدم رعایت این پروتکل‌ها بلافاصله شاهد سیر پرشتاب و صعودی بیماری خواهیم بود.
مرادی گفت: بنابراین با نزولی شدن سیر بیماری مردم نباید دوباره بی خیال شوند و پروتکل‌ها را کنار بگذارند و باید بدانند تا واکسیناسیون بخش اعظم جامعه، پروتکل‌ها باید با دقت رعایت شود. رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ظرف دو تا سه ماه آینده واکسیناسیون اقشار مختلف جامعه شروع می‌شود، بنابراین از مردم می‌خواهیم تا زمان واکسیناسیون سراسری پروتکل‌ها را با جدیت هرچه تمام‌تر رعایت کنند.

 26 هزار دُز واکسن در کرمانشاه تزریق شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه با اشاره به ورود بیش از 41 هزار دُز واکسن کرونا به استان گفت: تاکنون کار تزریق بیش از 26 هزار و 300 دُز واکسن انجام شده و مابقی هم طی روزهای آینده تزریق می‌شود. وی افزود: در این مرحله واکسیناسیون افراد بالای 80 سال در حال انجام است و در روزهای آینده برنامه واکسیناسیون افراد بالای 75 سال هم اعلام می‌شود.
مرادی خاطرنشان کرد: اسامی این افراد در سامانه «سیب» ثبت است و از قبل با آنها تماس گرفته شده و روز و مکان تزریق واکسن به آنها اعلام می‌شود.