سانسور آدم‌کشی به شیوه اسراییلی و اروپایی
طاهر اکوانیان (روزنامه نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1688

حاشیه‌های سیاست بین الملل

 خواهر کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی از کره جنوبی به خاطر عدم توانایی متوقف کردن اعلامیه‌های ضدپیونگ‌یانگ که هفته گذشته توسط یک گروه فراری به پرواز درآمد، انتقاد کرد و آن را تحریک غیرقابل تحمل خواند. او همچنین نسبت به اقدام متشابه، هشدار داد. روز جمعه، مبارزان برای کره شمالی آزاد به رهبری پارک سانگ ‌هاک، متواری منتقد کره شمالی، مدعی شدند که ۱۰ بادکنک بزرگ حامل ۵۰۰ هزار اعلامیه و ۵ هزار اسکناس یک دلاری آمریکا را از مناطق مرزی ناشناس، به کره شمالی فرستاده است.
 اولین دانشگاه چینی ظرف سه سال آینده در اتحادیه اروپا افتتاح می‌شود. بر این اساس، دانشگاه چینی فودان که نام آن در فهرست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان دیده می‌شود قرار است با احداث شعبه‌ای در مجارستان، از شش هزار دانشجوی مجارستانی، چینی و خارجی ثبت نام کند. برخی منتقدان احداث این دانشگاه در بوداپست را نشانه‌ای از نزدیکی بیش از حد ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان با نظام‌های اقتدارگرای مانند روسیه و چین می‌داند.
 جورج بوش، ظهور حامیان دونالد ترامپ را به مثابه انقراض جمهوری‌خواهان دانست. او به تازگی اشاره کرده است که در صورت تداوم شرایط موجود، طی چند سال آتی دیگر حزبی وجود نخواهد داشت چرا که در نهایت حزب جمهوری‌خواه به یک حزب متکی بر یک نفر تبدیل خواهد شد.