نمایندگانی که از جنس مردم نیستند
ولی‌الله شجاع پوریان (مدیرمسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1618

به منظور بازدید از وضعیت راه‌ها و ابنیه فنی محورهای مواصلاتی همدان صورت گرفت

سفر معاون فنی و اجرایی راهداری کشور به استان همدان

همدان-خبرنگار همدلی: معاون فنی و اجرایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سفری یک روزه از محورهای ارتباطی استان همدان بازدید کرد. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، خداداد مقبلی در سفر خود به همدان از محور‌های ارتباطی این استان بازدید و ضمن دیدار با مسئولان استان، سطح ایمنی راه‌ها را مورد بررسی قرار داد. بازدید از وضعیت راه‌ها و ابنیه فنی محورهای مواصلاتی استان از جمله شهرستان‌های همدان، فامنین، اسدآباد، نهاوند و ملایر از جمله برنامه‌های سفر معاون فنی و اجرایی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بوده است که در این سرکشی، خداداد مقبلی آزادسازی شانه‌های جاده، خط کشی‌ها، تابلوهای جهت نما و درزگیری در کل محور را بررسی کرد. بازدید از گردنه دخان اسدآباد و کارشناسی دقیق در خصوص رانش زمین، ایجاد آب رو جدا کننده میانی، نصب تابلو و علائم و ایمن‎سازی شانه‌های جاده این محور از دیگر برنامه‌های بازدیدی مقبلی بوده است.

 لزوم تسریع در تزریق اعتبارات محورهای ارتباطی اسدآباد

 در شهرستان اسدآباد معاون فنی و اجرایی سازمان راهداری و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جادهای استان همدان ضمن بازدید از راهدارخانه گردنه و راه‌های اسدآباد در نشستی با نماینده مردم اسدآباد در خانه ملت و همچنین فرماندار این شهرستان پیرامون مسائل مختلف به بحث و تبادل نظر پرداختند. در این نشست مشترک، نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، تخصیص اعتبار برای تکمیل روشنایی و میانی گردنه اسدآباد به شکل برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت را ضروری دانست و همچنین خواستار اقدام فورى، مستمر و موثر در زمينه بهسازى، ايمن‌سازى و ترميم راه‌های این شهرستان شد. کیومرث سرمدی با اشاره به ‌این‌که گردنه اسدآباد یکی از پر ترافیک‌ترین جاده‌های غرب کشور و از محورهای برفگیر و حادثه‌خیز است، اظهار داشت: هر ساله شاهد بروز حوادث تلخی در این گردنه هستیم که فوت و جراحت شدید، بخشی از این حوادث هستند. وی با اشاره به ‌این‌که اتصال استان‌های دیگر به غرب کشور، تردد میلیونی زائرین اربعین و ترانزیت بار به وسیله ماشین‌های سنگین تنها بخشی از ظرفیت‌های این محور است، افزود:  اخیرا و با پیگیری‌های انجام شده شاهد نصب نیوجرسی‌های سیمانی در این نقطه هستیم که موجب کاهش تصادفات رخ به رخ‌ می‌شود و در این زمینه نیازمند اعتبارات لازم هستیم. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان هم گفت: تعریض یا ایجاد تونل در گردنه جزو طرح‌های ملی است، اما راه حلی مثل نصب نیوجرسی یک طرح خوب برای کاهش تصادفات است.
صفر صادقی‌راد افزود: اکنون نصب نیوجرسی و نوسازی روشنایی دو کار مهمی است که انجام‌ می‌شود. وی با بیان ‌این‌که مسئولان اسدآباد زحمات زیادی برای این کار متحمل شدند، بیان کرد: هدف ما این بود طرح آغاز و اعتبارات آن نیز جذب شود. مدیرکل راهداری استان همدان با بیان ‌این‌که نصب نیوجرسی قطعا موجب کاهش حوادث‌ می‌شود، یادآور شد: نیوجرسی‌ها، قابلیت نصب سیستم روشنایی را نیز دارند که همزمان با مستقر کردن بر روی آنان قرار‌ می‌گیرد. صادقی راد اضافه کرد: تنها پیمانکار نیوجرسی استان در چند نقطه مشغول کار است و برای سیستم از لحاظ مالی به صرفه نیست از استان‌های دیگر پیمانکار بگیرد.
این مسئول با تأکید بر ‌این‌که تمام گردنه مجهز به نیوجرسی خواهد شد، ابراز داشت: به پیمانکار سفارش اکید کرده‌ایم اسدآباد را در اولویت نصب نیوجرسی قرار دهد.