مذاکره در پشت خاکریزها
فضل‌الله یاری (سردبیر)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1611

با درخواست اعاده دادرسی قاضی سابق موافقت شد

احتمال بازگشت مرتضوی به دستگاه قضایی

همدلی| سعید مرتضوی امید دارد که دوباره بتواند در دستگاه قضایی کار کند. فعلا که با درخواست اعاده دادرسی او در پرونده کهریزک که منجر به انفصال دائمش از خدمات قضایی شده بود، موافقت شده است.
دیروز او دوباره به دادگاه رفت تا در این باره از خود دفاع کند. دیروز ساعت ۱۰صبح در شعبه ۸ دادگاه کیفری یک استان تهران، اولین جلسه رسیدگی مجدد به پرونده او با حضور متهم و شاکیان پرونده ازجمله روح‌الامینی نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
این در حالی است که پیش از این در روز‌های گذشته اخباری مبنی بر موافقت دیوان عالی کشور با درخواست سعید مرتضوی برای اعاده دادرسی منتشر شده بود که دیروز این خبر رسما عملی شد.
درباره جزئیات دادگاه دیروز میرمجید طاهری وكیل روح الامینی به باشگاه خبرنگاران گفت: امروز صبح(دوشنبه) جلسه دادگاه موکل من و آقای مرتضوی در شعبه ۸ دادگاه کیفری یک به دلیل اعاده دادرسی آقای مرتضوی برگزار شد.
وکیل روح‌الامینی ادامه داد: ما در جریان این جلسه نبودیم و مرتضوی به دلیل پرونده بازداشت غیرقانونی که حکم انفصال برایش صادر شده بود، اعاده دادرسی را انجام داد و امروز جلسه دادگاه با حضور مرتضوی برگزار شد. طاهری با اشاره به جزئیات جلسه دادگاه امروز تصریح کرد: در این جلسه همان مطالبی که قبلا گفته شده بود، بیان شد و موکل بنده و آقای مرتضوی به دفاع از خود پرداختند.وی ادامه داد: اعاده دادرسی به استناد ماده ۴۷۴ در اسفندماه سال گذشته به دیوان عالی کشور ارسال شده بود که همان موقع رئیس دیوان عالی کشور با این اعاده دادرسی موافقت کرده بود.
این وکیل دادگستری بیان کرد: پرونده باید به شعبه بیاید تا قاضی با توجه به آن بتواند حکم را صادر و جلسات دادگاه را برگزار کند، اما نمی‌دانم که جلسه بعدی تشکیل می‌شود یا خیر، از همین رو باید منتظر جواب دادگاه ماند.