مزیتی که مناظره‌ها آشکار کرد
ولی‌الله شجاع پوریان (مدیرمسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1707

سخنگوی دولت:

با ادامه مقاومت کره جنوبی پاسخ مقتضی می‌دهیم

سخنگوی دولت درباره بازگرداندن اموال ایران از کره جنوبی گفت: در مراجع ذیصلاح ‌‌بین‌المللی درحال پیگیری هستیم. درصورتی که این اقدام سئول ادامه یابد قطعا اقدامات مقتضی را انجام خواهیم داد.
علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری روز گذشته خود در پاسخ به خبرنگاری درباره آخرین وضعیت اموال بلوکه ایران در کره جنوبی و اقدامات انجام شده برای بازگردانده شدن این اموال، گفت: ۸میلیارد دلار از منابع ایران در این کشور بلوکه است که این رقم در شرایط فعلی برای ما مهم است.
دستیار ارتباطات اجتماعی ‌‌‌رئیس جمهوری با بیان ‌‌‌این‌که رفتار دولت کره جنوبی در این شرایط غیرقابل درک است، گفت: دولت کره جنوبی در حالی پاسخ لازمی ارائه نمی‌دهد که به لحاظ حقوقی و قانونی، منعی برای این کشور برای بازگرداندن پول به مردم ایران وجود ندارد و معلوم نیست چرا دولت کره جنوبی با تسلیم شدن به فشارهای آمریکا حاضر شد روابط خود با دولت ایران را به طور بی‌سابقه‌ای به مخاطره بیندازد.
سخنگوی دولت با بیان ‌‌‌این‌که این فقط دولت ایران نیست که از رفتار دولت کره ناراحت است، تصریح کرد: امروز مردم و افکار عمومی دیدگاه خوبی نسبت به این اقدام دولت کره جنوبی ندارند. ما به هیچ وجه خواستار تنش بین دو کشور نیستیم اما این اقدام کره را غیردوستانه، مخرب و خلاف موازین در طول چندین دهه تجارت دو کشور می‌دانیم. ربیعی ابراز امیدواری کرد مقامات کره جنوبی پیش از آنکه دیر شود و تاثیری بر بازنگری در روابط بلندمدت دو کشور بگذارد، اقدامی انجام دهند.
سخنگوی دولت درباره واکنش و اقدامات رسمی جمهوری اسلامی ایران برای استرداد اموال خود، گفت: در مراجع ذیصلاح ‌‌بین‌المللی درحال پیگیری هستیم. درصورتی که این اقدام سئول ادامه یابد قطعا اقدامات مقتضی را انجام خواهیم داد. وی از تشکیل کمیته‌ای در وزارت خارجه و وزارتخانه‌های ذیربط برای پیگیری این موضوع خبرداد و گفت:امیدوارم کره از اخلاق در تجارت تبعیت کند و بدهی‌های خود به ملت ایران را پرداخت کند.