مزیتی که مناظره‌ها آشکار کرد
ولی‌الله شجاع پوریان (مدیرمسئول)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1707

بررسی علت انفجار در مرکز هسته‌‌ای ادامه دارد

ابهام در دخالت خارجی در حادثه نطنز

همدلی| انفجار در مرکز فعالیت‌های هسته‌‌ای نطنز در ‌هاله‌‌ای از ابهام قرار دارد. دیروز هم این موضوع دوباره در دستور بحث و بررسی میان نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزیر اطلاعات بود. پیش از این شورای عالی امنیت ملی اعلام کرده بود که از علت این حادثه مطلع هست، ولی به دلایل امنیتی آن را اعلام نمی‎‌کند. طی روزهای گذشته گمانه‌زنی‌های مختلفی درباره نقش دشمنان ایران در این حادثه مطرح شده است که دیروز در واکنش به این اخبار سخنگوی دولت گفت که اگر به جمع‌بندی برسیم که دخالتی خارجی در این حادثه وجود داشته است، به آن پاسخ متناسب را خواهیم داد.
روز گذشته سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور وزیر اطلاعات در جلسه روز گذشته این کمیسیون برای بررسی حادثه نطنز گفت که طبق توضیحات ارائه شده تاکنون نتایج قابل توجهی درباره حادثه نطنز حاصل شده و با پایان بررسی دقیق و فنی موضوع، نتایج قطعی اعلام می‌شود.
ابوالفضل عمویی در گفت وگو با ایسنا در توضیح جلسه روز دوشنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:«کمیسیون امنیت ملی در ادامه جلسات خود برای بررسی حادثه نطنز، عصر امروز-سه‌شنبه- جلسه‌ای با حضور آقای علوی وزیر اطلاعات و معاونین، مقامات ارشد فرماندهی پدافند هوایی ارتش و مقامات ارشد نیروی انتظامی برگزار کرد.
به گفته وی در این جلسه، مقامات مربوطه با ارائه گزارشی از حوزه مسئولیت خود، به تشریح ابعاد امنیتی واقعه نطنز پرداختند و بعد از استماع نظرات اعضای کمیسیون به سوالات آنها پاسخ دادند.
عمویی در پایان گفت: براساس گزارش ارائه شده در این جلسه، تاکنون نتایج قابل توجهی درباره حادثه نطنز حاصل شده و بررسی دقیق‌تر ابعاد مخلتف موضوع انفجار نطنز ادامه دارد. با پایان بررسی دقیق و فنی موضوع، نتایج قطعی از طریق دستگاه‌های ذی‌ربط به اطلاع مردم خواهد رسید.
دیروز همچنین علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود در پاسخ به پرسش دیگر درباره ادعای برخی رسانه‌های خارجی در زمینه دست داشتن رژیم صهیونیستی در انفجار نطنز، تاکید کرد:فرضیه‌های مربوط به علت حادثه از ابتدای وقوع به بررسی انجامیده و علت حادثه با اجماع نظر کارشناسان در حال تکمیل است.
وی افزود: خوشبختانه این حادثه هیچ تلفات جانی نداشته و تشعشعات رادیواکتیو هم نداشته و تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته‌ای صلح‌آمیز ما ندارد.
سخنگوی دولت گفت: قطعاً ما اگر به جمع‌بندی برسیم که دخالتی خارجی در این حادثه وجود داشته است به آن پاسخ متناسب را خواهیم داد.