امام حسين(ع) را از كجا شناختم
محمدعلی اخوت (حقوق‌دان)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2458
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


لباس فرم مدارس بین 400هزار تا یک میلیون تومان آب می‌خورد

به گفته رئیس اتحادیه صنف خیاطان تهران، لباس فرم برای مقاطع اول تا سوم ابتدایی با گلدوزی ۴۲۱ تا ۴۶۵هزار تومان و برای مقاطع چهارم تا ششم ۴۴۴ تا ۴۹۰هزار تومان و برای دوره متوسطه از ۹۳۷هزار تا یک میلیون تومان قیمت خورده است. به گزارش اقتصادآنلاین، اکبر صدقی اظهار کرد: پارچه‌های استفاده شده کاملا ایرانی هستند و قیمت مواد اولیه ثابت نیست. اختلاف قیمت‌ها نیز به دلیل عدم ثبات است اما کسی حق فروش بالاتر از ۴۹۰هزار تومان ندارد چرا که همه موارد و سود در این قیمت لحاظ شده تا هم به نفع تولیدکننده و هم مصرف‌کننده باشد.
وی در مورد اختلاف قیمت‌ها در بازار اظهار کرد: سال‌های قبل که کرونا بود، نظارتی وجود نداشت و برخی مدیران مدارس قراردادهایی با خیاطان بسته بودند در حالی‌که قیمت باید توسط صنف اعلام شود چرا که همه چیز مورد آنالیز قرار گرفته است لذا قیمت بالاتر باید به اولیا عودت داده شود و به سامانه ۱۲۴ گزارش شود.
صدقی یادآور شد: لباس دوره متوسطه بدون گلدوزی ۹۳۷هزار تومان است که با ۱۰درصد نوسان مواد اولیه تا یک میلیون تومان هم می‌رسد. همچنین قیمت پیراهن و شلوار کتان پسرانه دوره متوسطه ۶۶۱هزار تومان اعلام شده است.