حقیقت خط فقر
رضا صادقیان (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2187
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

سخنگوی قوه قضاییه خبر داد؛

صدور ۲۴۳۲ حکم در ناآرامی‌های اخیر

مسعود ستایشی؛ سخنگوی قوه قضائیه درباره اینکه آرای صادره در دادگاه‌های بدوی با سرعت صورت گرفته و ممکن است از کیفیت بکاهد نظر شما در این رابطه چیست، گفت: قضات در صدور آرا و اتخاذ تصمیمات قانونی به هیج وجه گرفتار حرف‌ها و شرایط و هیجانات نمی‌شوند و بر اساس مقررات قانونی تکالیف خود را انجام می‌دهند در برخی موارد قاضی نمی‌تواند در صدور رأی تعلل کند مگر در برخی شرایط خاص از جمله اصلاح ذات‌البین، گاهی هم برای رسیدن به واقعیت، باید موارد مختلفی مورد توجه قرار گیرد که این نیاز به صرف وقت بیشتری دارد.
وی افزود: تمام تلاش ما این است که بدون در نظر گرفتن مطالباتی که برخی برای سرعت بخشی و برخی برای تأخیر در رسیدگی داشتند، قانون را مبنا قرار داده و با دقت متضمن سرعت اقدام می‌کنیم.
سخنگوی قوه قضائیه در خصوص آخرین وضعیت صدور کیفرخواست‌های صادره برای وقایع اخیر گفت: تاکنون در شهر تهران ۱۱۱۸ کیفرخواست صادر شده است. ۲۴۳۲ محکومیت هم در سراسر کشور صادر شده است.
 اتهام الهام افکاری 
سخنگوی قوه قضائیه درباره اتهام الهام افکاری گفت:‌ او به اتهام اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور از طریق همراهی با فراخوان‌های معاندین نظام در بازداشت است.
ستایشی در مورد اتهامات الهام افکاری بیان کرد: بر اساس گزارش‌هایی که داریم الهام افکاری از نام برادر معدومش استفاده کرده و اقدام به تحریک عده‌ای از افراد مستعد و همراهی آنان در برخی تجمعات کرده و این فرد قصد خروج از کشور را داشته و حکم جلب وی صادر و هنگام خروج از کشور دستگیر شده است. اتهام ایشان اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور است از طریق همراهی با فراخوان‌های معاندین نظام. این اتهام به ایشان تفهیم شده و بر اساس این تفهیم و جرم مرتکبه قرار تامین بازداشت موقت در مورد ایشان صادر و اعلام شده و در زندان به سر می‌برد. مشارالیه ارتباط فعال و گسترده‌ای با عناصر رسانه‌ای داشته. کدام عناصر؟ عناصر فعال رسانه‌ای و شاخص برانداز. ادله در پرونده وجود دارد و ارتباط با براندازان داخل و خارج از کشور وجود داشته است.