حقیقت خط فقر
رضا صادقیان (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2187
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

استاندار فارس:

مجمع خیرین به فعال شدن صنایع راکد کمک کند

استاندار فارس گفت: در صورت همکاری مجمع خیرین تامین سلامت اجتماعی برای فعال شدن صنایع راکد و نیمه راکد استان، امکان فعالیت مددجویان بهزیستی در این صنایع فراهم می شود. 
محمد هادی ایمانیه در جلسه شورای مشارکت های مردمی بهزیستی در شیراز بیان کرد: در صورت ورود مجمع به این موضوع ما نیز کمک خواهیم کرد تا هم رونق تولید شکل گیرد و هم منافع مددجویان تامین شود.
او ادامه داد: همچنین این مجمع می تواند با راه اندازی سه شرکت تولیدی، تخصصی و یک شرکت غیر تخصصی به اشتغال مددجویان و استقلال مالی آنان کمک کند.
ایمانیه اظهار کرد: با راه اندازی شرکت تولیدی، محصولاتی که توسط مددجویان تولید می شود قابل عرضه به بازار خواهد بود و همچنین می توان ادارات دولتی را ملزم کرد که کالاهای مورد نیاز خود را از این شرکت ها تهیه کنند.
استاندار فارس گفت: در شرکت تخصصی نیز مددجویان زیر مجموعه بهزیستی یا اعضای خانواده آنان که تامین کننده های مالی آن مددجویان هستند به فعالیت و ارائه خدمات تخصصی خواهند پرداخت.
او در ادامه افزود: در شرکت غیر تخصصی نیز مددجویان می توانند به ارائه خدمات غیر تخصصی بپردازند تمام سمن‌ها در سامانه مشترک اطلاعات مددجویان نام نویسی کنند.
ایمانیه گفت: تمام موسسه‌ها و سمن‌های فعال در زمینه خدمات بهزیستی بایست در سامانه مشترک اطلاعات مددجویان ثبت نام کنند.
او افزود: در صورتی که این سمن ها از نام نویسی در این سامانه خودداری کنند هیچ گونه خدمت و حمایتی دریافت نخواهند کرد.
استاندار فارس بیان کرد: ثبت اطلاعات در این سامانه به معنای خروج از محرمانه بودن نیست و اطلاعات مددجو تنها در اختیار سازمان بهزیستی است تا از سوء استفاده از نیت های خیر جلوگیری شود.
ایمانیه در خصوص کمک مجمع خیرین تامین سلامت اجتماعی به اردوگاه های ماده ۱۵ و ۱۶ که در زیرمجموعه بهزیستی قرار می‌گیرند هم گفت: بنا شد که یک چهارم از مجموع کمک هایی که از سوی این مجمع و سایر خیرین می شود توسط شورای مشارکت های مردمی بهزیستی صرف کمک به ترک اعتیاد معتادین و بازگشت آنان به خانواده و جامعه شود.
او گفت: اخیرا انجمن حمایت از زندانیان استان متقاضی دریافت یک معدن و همچنین ۱۰۰ هکتار زمین است تا از منافع آنها برای حمایت از خانواده زندانیان استفاده شود.
استاندار فارس خاطرنشان کرد: آمادگی داریم که چنان چه شورای مشارکت های مردمی بهزیستی و مجمع خیرین تامین سلامت اجتماعی، نیز متقاضی زمین و معدن باشند با قیمت های کمتری واگذاری انجام شود تا از منافع آن برای حمایت از مددجویان استفاده شود.
ایمانیه همچنین از مردم نیک اندیش که در سال ۱۴۰۰ کمک های خوب و متنوعی به مددجویان بهزیستی ارائه داشته اند قدردانی کرد.