حقیقت خط فقر
رضا صادقیان (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2187
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

مشاور رسانه‌ای تیم مذاکره‌کننده پاسخ داد

مرور یک شایعه درباره رهبر انقلاب

همدلی| طی روزهای گذشته رسانه‌های خارجی مختلفی درباره سلامتی رهبر انقلاب گزارش‌هایی منتشر کردند. بااین‌حال روز شنبه رهبری در جلسه با دانشجویان حاضر شدند و حتی در این جلسه سخنرانی نیز کردند. برخی از فعالان شبکه‌های اجتماعی نسبت به این اتفاق واکنش نشان دادند و نوشتند که رهبری حتی در این دیدار عصایی هم به همراه نداشته است.
پیش از مراسم روز شنبه در حسینیه امام خمینی(ره) روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی مدعی شده بود که حال رهبری رو به وخامت است. به همین خاطر مشاور رسانه‌ای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران به ادعای نیویورک‌تایمز در خصوص وضعیت سلامتی رهبر انقلاب واکنش نشان داد. محمد مرندی، مشاور رسانه‌ای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران، در واکنش به گزارش ادعایی این روزنامه در توئیتی نوشت: «ادعای نیویورک‌تایمز یک روز پیش از ایراد سخنرانی توسط آیت‌الله خامنه‌ای مطرح‌شده است. آن‌ها ادعا کردند که از چهار نفر مطلع با وضعیت سلامتی ایشان (رهبر انقلاب) اطلاعات کسب کرده‌اند. تصور کنید که نیویورک‌تایمز و سایر رسانه‌های غربی در مورد دیگر موضوعات مرتبط با ایران چقدر وحشتناک و مغرضانه عمل می‌کنند.»
در همین حال روز گذشته خبرگزاری فارس در گزارشی نوشت: «به نظر می‌رسد ماجرای شایعه بیماری رهبر انقلاب و جانشینی ایشان، یک پروژه برای ایجاد نگرانی در بین مردم است که توسط عوامل داخلی و خارجی غرب در حال پیاده‌سازی است.»
غلامرضا منتظری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به انتشار شایعاتی درباره وضعیت سلامتی مقام معظم رهبری از سوی نیویورک‌تایمز و رد این شایعات با حضور رهبر انقلاب در مراسم عزاداری اربعین حسینی دانشجویان، به ارائه تحلیلی از اقدام این روزنامه آمریکایی پرداخت و گفت: «جریانات فکری همواره یک صورت و یک سیرت دارند و تلاش می‌کنند که تصویر درونی خود را نشان دهند.»
وی افزود: «دشمنان جمهوری اسلامی ایران در درون خود تحمل دیدن شکوه و عظمت انقلاب اسلامی، امام عزیز، مقام معظم رهبری، سرداران پرافتخار و چهره‌های علمی و برجسته ایران اسلامی را ندارند و همیشه از اقتدار ما وحشت دارند.»
نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی با بیان اینکه «نگاه دشمنان کاشتن بذر یاس و ناامیدی در دل مردم و تقویت این احساسات است»، اظهار کرد: «ناامیدی بدترین آفت برای یک جامعه است به‌ویژه آنکه اگر شایعاتی که ایجاد می‌شود، نسبت به چهره‌هایی باشد که پیوندی عمیق با مردم‌دارند؛ مقام معظم رهبری چهره‌ای هستند که محبت ایشان در دل جهان اسلام، آزادگان و به‌ویژه ملت عظیم و سرافراز ایران بی‌بدیل و بی‌نظیر است؛ بر همین اساس نیز دشمنان معمولاً می‌خواهند با این روش ناامیدی و یأس را نسبت به آینده تقویت کنند؛ اما همه‌چیز به اراده الهی است.»
منتظری با اشاره به حضور رهبری در دو مراسم رسمی طی روزهای گذشته خاطرنشان کرد: «به فضل الهی ایشان طی روزهای گذشته در جلسه‌ دیدار با برخی از ورزشکاران و همچنین مراسم عزاداری اربعین دانشجویان حضور پیدا کردند و با درخشش و توانمندی، بیش از گذشته به تبیین مباحث خود مبادرت کردند و بازهم پاسخ دندان‌شکنی به افرادی که دست به انتشار شایعات زده بودند، داده شد.»