امام حسين(ع) را از كجا شناختم
محمدعلی اخوت (حقوق‌دان)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- اقتصاد

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- فرهنگ و هنر
۷- ورزش
۸- صفحه آخر

2458
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


دولت بنا دارد زاهدی‌وفا را برای وزارت کار به مجلس معرفی کند

یک نماینده مجلس از احتمال معرفی زاهدی وفا به مجلس به‌عنوان گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.
معین‌الدین سعیدی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره معرفی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی دولت و تعیین تکلیف این وزارتخانه گفت: بر اساس قرائنی که به ما داده‌شده دولت قرار است آقای زاهدی وفا را به‌عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس معرفی کند. گفته می‌شود ایشان مدیر توانمندی است که امیدواریم این‌گونه باشد و بتواند این وزارتخانه را اداره کند.
نماینده مردم چابهار درباره تشکیل وزارت بازرگانی که مدت‌هاست بحث تشکیلش در مجلس و دولت مطرح است، بیان کرد: معتقدم وجود وزارت بازرگانی با توجه به شرایطی که امروز در کشور ایجادشده لازم است.
وی یادآور شد: دو سال بود که قانون تمرکز اختیارات وزارت جهاد اجرایی نمی‌شد و برخی از این اختیارات را به وزارت صمت داه بودند، امسال تیرماه این اختیارات دوباره به وزارت جهاد بازگردانده شد و با توجه به بحث حذف ارز ترجیحی و مردمی‌سازی یارانه‌ها واقعاً حجم کار در وزارت جهاد بالا رفته است بنابراین ضرورت دارد مانند بسیاری از کشورهای دیگر وزارت بازرگانی شکل بگیرد تا حوزه تنظیم بازار و نظارت بر بازار را این وزارتخانه اجرایی کند و من فکر می‌کنم جزو موافقان وزارت بازرگانی باشم.
سعیدی درباره ارائه کالابرگ‌های الکترونیکی، عنوان کرد: دولت قرار بود نیازهای اساسی جامعه را در یک سبد معیشتی با قیمت شهریور سال ۱۴۰۰ به مردم بدهد که متأسفانه این کار را انجام نداد و در حال حاضر هم می‌گوید این ساختار را نداریم به مجلس هم گفته‌شده است تا شهریور ظرفیت استفاده از کالابرگ‌های الکترونیکی را ایجاد می‌کنیم.
وی ادامه داد: طرح سؤالی از وزیر اقتصاد بابت همین موضوع داشتم که متأسفانه خلف وعده کردند امروز هم که دولت لایحه داده است که موضوع پرداخت کالا به قیمت شهریور سال ۱۴۰۰ را حذف کند.