حقیقت خط فقر
رضا صادقیان (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2187
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

راهکار یک فعال اصولگرا؛

اموال فائزه هاشمی باید مصادره شود

محمدحسن قدیری ابیانه در گفت‌وگو با سایت منیبان در پاسخ به اینکه آیا نگاه امنیتی در دولت رئیسی افزایش داشته با خیر، اظهار کرد: به‌هیچ‌عنوان دستگیری‌ها در دولت رئیسی زیاد نشده است. اتفاقاً مردی که به دستگاه قضا و جرائم امنیتی اشراف دارد در مقابل رفتارهای ساختارشکنانه بسیار کوتاهی کرده و دیر عمل کرده است. تاجزاده با حرف‌هایی که می‌زد می‌خواست همه را علیه نظام تحریک کند، یا فائزه هاشمی در مصاحبه‌های خود خواستار تشدید تحریم‌ها علیه سپاه شده بود و از تحریم‌های آمریکا علیه ایران دفاع جانانه کرد، هاشمی گفته بود من دلم می‌خواهد ترامپ پیروز شود تا تحریم‌ها را علیه ایران، تشدید کند. این افراد باید زودتر از این دستگیر می‌شدند. وقتی فائزه هاشمی چنین حرف‌هایی می‌زند چه معنایی دارد؟! من حتی به دستگیری اکتفا نمی‌کنم و عقیده دارم باید جدا از سایر مجازات تمام اموال او مصادره شود. وقتی ایران تحریم می‌شود سفر خارجی او لغو نمی‌شود، ولی همین تحریم‌ها بر زندگی برخی تأثیر می‌گذارد.
ابیانه ادامه داد: به عقیده من اموال فائزه هاشمی و دیگرانی که دشمن را به تشدید تحریم کشور ترغیب کردند باید مصادره شود و مجازاتی سنگین داشته باشند. این مسئله مثل گرا دادن برخی در زمان جنگ است تا فلان نقطه، موشک‌باران شود.
این چهره سیاسی اصولگرا با اشاره به اینکه در دولت رئیسی برخی نیروهای دولت روحانی هنوز وجود دارند و کارشکنی می‌کنند گفت: به نظر من مشکل آقای رئیسی این است که ایشان قاضی هستند و همین امر باعث می‌شود ایشان در بیرون کردن نیروهای دولت قبل تعلل کند چراکه قاضی اصل را بر برائت می‌گیرد مگر اینکه عکس آن ثابت شود. مشخص است که بسیاری از نیروهای ولایت مدار و بسیجی را منزوی کردند و نیروهای خودشان را به صحنه آوردند و این‌ها در کارشکنی خود به‌نوعی عمل نمی‌کنند که مشخص شود چه‌کاری کرده‌اند. به نظر من باید هر چه زودتر این‌گونه افراد را برکنار کنند. به‌عنوان نمونه در دولت قبل هرکجا که من برای مصاحبه می‌رفتم از استانداری و فرمانداری تماس می‌گرفتند که چرا از قدیری دعوت شده است. چون من مخالف دولت قبل بودم ولی در دولت آقای رئیسی هم به استانی رفتم و از فرمانداری تماس گرفتند که چرا قدیری را دعوت کرده‌اید؟! یعنی آدم‌هایی هنوز بر سر کار هستند و آن‌قدر نمی‌فهمند که سیاست عوض‌شده و کسی دیگر آمده است این آدم‌ها به درد نمی‌خورند.