حقیقت خط فقر
رضا صادقیان (روزنامه‌نگار)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

2183
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید

بازنشستگی از قدرت

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا مطرح کرد

یک توصیه عجیب برای بی‌توجهی به بیماران بدحجاب

 درحالی‌که در سوگندنامه پزشکی به‌صراحت آمده است که: «دين، مليت، نژاد، عقاید سیاسی و موقعيت اجتماعي هیچ‌گونه تأثيري در وظايف پزشكي من نسبت به بيمارانم نخواهد داشت.» و با وجود اشاره‌های زیادی که در کلام پیشوایان دینی و حکما و عارفان ایرانی در زمینه رسیدگی به بیماران و توصیه برای مراقبت از جان حتی کافران گفته شده اما هنوز از گوشه و کنار سخنان عجیبی در تضاد با این نصایح و اخلاق حرفه‌ای پزشکی شنیده می‌شود.
 با وجودی که این‌گونه اظهارنظرها به نظر نمی‌رسد تأثیری در خدمات‌دهی به بیماران داشته باشد اما به هر جهت بیان آن‌ها درهرصورت باعث ایجاد ذهنیت در بعضی خواهد شد و احتمال دارد که با توجه به مسئولیت و مقام گوینده تأثیری هر چند اندک در برخورد با بیماران داشته باشد.
 با این حال در شرایطی که مشکلات اقتصادی مردم باید موضوع اصلی برنامه‌های دست‌اندرکاران باشد. پرداختن به چنین سخنانی مصداق به حاشیه رفتن و نمک بر زخم پاشیدن است.
 در تازه‌ترین این موارد سردار سپهر فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا گفته است: رئیس بیمارستان مجاز است با مراجعه‌کنندگان بی‌حجاب برخورد کند و به او خدمات ندهد زیرا آن شخص در حال انجام یک کار غیرقانونی و جرم است. 
سردار محمدحسین سپهر که در جلسه قرارگاه عفاف و حجاب گیلان سخنرانی می‌کرد، گفت: عفاف و حجاب تنها یک آسیب فرهنگی نیست و در همه عرصه‌ها تهدید می‌شویم.
 فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: اگر تلاش نکنیم مغلوب اراده استکبار می‌شویم. وی با اشاره به اینکه توسعه فرهنگ بی‌غیرتی و بی‌عفتی رأس تهاجم فرهنگی دشمن است، بیان کرد: با شبکه‌های پیچیده سازمان‌دهی شده ترویج بی‌عفتی و بی‌حجابی و انحرافات اخلاقی در جامعه مواجه هستیم لذا منتظر دستور نباشید.
 سردار سپهر با بیان اینکه در دولت‌های گذشته همت و غیرت لازم برای مقابله با بی‌عفتی و بی‌حجابی وجود نداشت، عنوان کرد: عقب‌ماندگی زیادی در این حوزه داریم لذا به غیرت، همت و مجاهدت مسئولانی نیاز داریم که آتش به اختیار به این حوزه ورود کنند.
 سردار سپهر با بیان اینکه اگر این روند ادامه یابد از کشورهایی نظیر ترکیه نیز بدتر می‌شویم، گفت: حجاب تنها پوشش چادر سیاه نیست و لباس‌های محلی که نماد عفت و فرهنگ منطقه است نیز باید ترویج یابد.
سردار سپهر با بیان اینکه معضلات مضاعف به واسطه حضور گردشگران در گیلان وجود دارد، بیان کرد: حضور هفت میلیون مسافر در گیلان نیازمند حمایت‌های ویژه مرکز در حوزه مبارزه با آسیب‌های عفاف و حجاب است.
 وی با اشاره به اینکه قوه قضائیه ملزم به برخورد با اصناف متخلف در حوزه پوشش و حجاب است، تصریح کرد: تولیدی‌ها باید به تکلیف خود در ترویج و رعایت عفاف و حجاب عمل کنند. 
سردار در این سخنان به غیر از اینکه در مورد خدمات‌دهی به بیماران بی‌حجاب سخن گفته است در مورد مشکلات مضاعف گردشگری هم تذکر داده که باید برطرف شود. این در حالی است که در همین مدت فیلم برخورد پلیس با زنی در فضای مجازی بازتاب منفی گسترده‌ای داشته است.