فرهنگ ‌شهری به روایت کاشانی و شرکا
عارف لایق‌زاده (شهرساز)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1964
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


سازمان ملل انفجارهای بغداد را محکوم کرد

هیات نمایندگی سازمان ملل در عراق و تیم رسانه‌ای امنیتی این کشور، انفجارهای بغداد طی دوره اخیر را که شامل بانک‌ها، احزاب و دفاتر نمایندگان پارلمان جدید است محکوم کردند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، هیات نمایندگی سازمان ملل در عراق با انتشار بیانیه‌ای در توییتر نوشت: «ما به‌شدت انفجارهایی که طی روزهای اخیر در بغداد به وقوع پیوست را محکوم می‌کنیم و از مقامات عراقی می‌خواهیم که جنایتکاران را مجازات کنند.»یونامی از طرف‌های ذی‌ربط خواست با تلاش‌های آشکار با هدف ایجاد بی‌ثباتی از طریق خویشتن‌داری و افزایش رایزنی‌ها برای مقابله با بحران‌های عراق مقابله کنند. از سوی دیگر، تیم رسانه‌ای امنیتی عراق نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی تحقیقات در خصوص دو انفجار به منطقه الکراده را آغاز کرده‌اند و بسیار به عاملان این انفجار نزدیک شده‌اند و قصاص عادلانه عاملان این انفجارها به‌زودی انجام خواهد شد.
در بیانیه مذکور همچنین آمده است که نیروهای امنیتی تأکید دارند کسانی که پشت این دو انفجار بزدلانه قرار دارند که هدفشان ایجاد بی‌ثباتی و ناامنی و برهم زدن اوضاع است، شناسایی می‌شوند. در همین راستا، احمد سلیم، فرمانده عملیات ارتش بغداد اعلام کرد، انفجاری که بانک جیهان در منطقه الکراده را هدف قرار داد باعث زخمی شدن نگهبان بانک و یک عابر پیاده شد و این دو زخمی به‌منظور درمان و معالجه به بیمارستان منتقل شدند.پیشتر برهم صالح، رئیس‌جمهور عراق در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت، انفجارهای اخیری که در بغداد رخ داد، اقدام تروریستی جنایت‌کارانه و محکوم شدنی است که امنیت و ثبات شهروندان را تهدید می‌کند. رئیس‌جمهور عراق در ادامه اضافه کرد که این انفجارها در زمان مشکوکی رخ دادند و صلح داخلی و صلاحیت قانون اساسی برای تشکیل یک دولت مقتدر و توانمند را که حامی مردم عراق و تضمین‌کننده تصمیم ملی مستقل باشد هدف قرار می‌دهند.منابع خبری یکشنبه‌شب از شنیده شدن صدای دو انفجار در پایتخت عراق خبر دادند. این دو انفجار با فاصله چند دقیقه از یکدیگر منطقه الکراده بغداد را لرزاند. منابع خبری اعلام کردند، در یکی از این انفجارها مغازه فروش مشروبات الکلی هدف قرار گرفته است. بر اثر انفجارها تمام خیابان‌های مجاور و منتهی به الکراده بسته‌شده است.