فرهنگ ‌شهری به روایت کاشانی و شرکا
عارف لایق‌زاده (شهرساز)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1964
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


به دلیل سیلابی بودن،

مسیر ۶ روستا در خوزستان همچنان بسته است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت: با توجه به تداوم بارندگی در شهرهای شمالی استان، مسیر ۶ روستا به دلیل سیلابی بودن همچنان بسته است.
غلامعباس بهرامی نیا اظهار کرد: در پی بارندگی های مداوم  اخیر، جاده ۹ روستا در دزفول، اندیمشک و گتوند به دلیل سیلابی شدن مسیر مسدود شد.
وی افزود: با فروکش آب و تلاش نیروهای راهداری مسیر یک روستا در گتوند و ۲ روستا در دزفول بازگشایی شد اما ۶ مسیر دیگر به دلیل سیلابی بودن همچنان بسته هستند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با بیان اینکه دسترسی به این روستاها نیازمند فروکش آب است، گفت: علاوه بر محورهای سیلابی، مسیر شاهزاده عبدالله با حدود ۲۵ روستا، مسیر موری با حدود ۶ روستا، مسیر دره گچی با ۴ روستا، مسیر شیمبار حدود ۱۰ روستا، مسیر سوسن به کُمفه با ۶ روستا و مسیر عالی‌پیر میرزا با ۵ روستا با ریزش کوه مواجه هستند.
بهرامی نیا با بیان اینکه اولویت با ریزش برداری در محورهای اصلی کوهستانی استان است، تصریح کرد: ریزش برداری در مسیرهای منتهی به این روستاها به ترتیب در حال انجام است و در صورتی که سامانه بارشی جدیدی وارد نشود و ریزش کوه در مسیرهای اصلی جاده اندیکا-شهرکرد نداشته باشیم، مسیر این روستاها در اسرع وقت بازگشایی می ‌شود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان در خصوص مسیر خرم آباد به اندیمشک عنوان کرد: مسیر برگشت از خرم آباد به پل زال همچنان مسدود و با توجه به شدت تخریب، بازسازی آن زمانبر است.
وی بیان کرد: تردد در مسیر خرم آباد به اندیمشک همچنان از محورهای جایگزین شامل جاده قدیم خرم آباد-پلدختر برای خودروهای سبک و محور خرم آباد- کوهدشت- پلدختر- اندیمشک برای تردد خودروهای سنگین خواهد بود.