فرهنگ ‌شهری به روایت کاشانی و شرکا
عارف لایق‌زاده (شهرساز)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1964
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


در نشست کمیسیون گردشگری، صنایع‌دستی و فرش اتاق بازرگانی اصفهان صورت گرفت ؛

بررسی ظرفیت‌های گردشگری اصفهان در نمایشگاه بین‌المللی تهران

دهمین نشست کمیسیون گردشگری، صنایع‌دستی و فرش اتاق بازرگانی اصفهان با ارائه گزارشی از نمایشگاه اکسپو دبی، تبادل نظر درباره پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران، بررسی رویدادها و اقدامات متناسب برای ارتقاء گردشگری اصفهان و نقش دستگاه‌های متولی در حوزه گردشگری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، علی کرباسی‌زاده مشاورعالی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در این نشست با بیان اینکه باید برای بهره‌برداری حداکثری از دوره بعدی نمایشگاه اکسپو دبی برنامه‌ریزی کنیم، اظهار داشت: امسال 195 کشور دنیا در نمایشگاه اکسپو شرکت کردند و حضور در این رویداد فرصتی بسیار طلایی است که متأسفانه امسال از این فرصت به درستی بهره‌برداری نشد.
وی درباره پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران افزود: با توجه به فرصت کم باقیمانده تا آغاز این نمایشگاه، پیشنهاد می‌کنم اتاق بازرگانی اصفهان با همراهی شهرداری و حمایت شورای شهر اقدام به تأمین غرفه‌ها کنند تا زمینه حضور فعالان بخش خصوصی حوزه گردشگری اصفهان در این نمایشگاه فراهم شده و در نهایت منجر به رونق گردشگری شهر و استان اصفهان شود. 
همچنین علیرضا ایزدی، مدیرکل اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی استان اصفهان در این نشست گفت: باید از غرفه 273 متری اختصاص داده شده به اصفهان برای معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های گردشگری استان استفاده کنیم چون فروش صنایع‌دستی در بخش‌های دیگری از نمایشگاه صورت می‌گیرد و هنرمندان استان در آن بخش‌ها مستقر می‌شوند.
وی با بیان اینکه محتوایی که قرار است در این غرفه ارائه شود باید آیینه تمام‌نمای فرهنگ مردم اصفهان در این نمایشگاه باشد، ادامه داد: باید تمام تلاش خود را به‌کار گیریم تا رکود دو ساله ناشی از شیوع کرونا را پشت سر گذاشته و زمینه حضور گردشگران در اصفهان در نوروز 1401 را فراهم کنیم. گردشگری صنعتی فرابخشی است و اگر سایر بخش‌ها به کمک اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌‌دستی استان نیایند کاری از پیش نمی‌بریم. 
مسعود نیک‌آیین، مدیركل تشریفات استانداری اصفهان نیز بیان کرد: برای اینکه نمایشگاه گردشگری تهران به نمایشگاهی جذاب ارتقاء پیدا کند باید بر بهبود کیفیت محتوای غرفه اصفهان تمرکز کنیم که در این زمینه می‌توان برگزاری کارگاه‌های آموزشی را در برنامه این غرفه اضافه نمود. همچنین می‌توان از سفرای کشورهایی که با اصفهان ارتباط خواهرخواندگی یا تفاهم‌نامه دارند برای حضور در نمایشگاه گردشگری دعوت کرد که برای این منظور اعلام آمادگی می‌کنیم.