فرهنگ ‌شهری به روایت کاشانی و شرکا
عارف لایق‌زاده (شهرساز)
۱- صفحه اول

۲- سیاست

۳- سیاست

۴- جامعه
۵- ویژه شهرستان
۶- اقتصاد
۷- فرهنگ و هنر
۸- صفحه آخر

1966
جهت اشتراک در روزنامه همدلی ایمیل خود را ثبت فرمائید


یک نماینده مجلس:

استیضاح عبدالملکی به صحن بیاید، رأی می‌آورد

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه در خصوص درخواست استیضاح وزیر کار توسط جمعی از نمایندگان، گفت: با توجه به اینکه وزارت کار یک وزارتخانه بسیار سنگین و مهمی است، به نظر من نوع انتصابات و عملکردی که وزیر کار در این مدت داشته قابل‌قبول نیست.
 جبار کوچکی‌‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در رابطه با جمع‌آوری ۳۲امضا و اعلام درخواست استیضاح حجت‌الله عبدالملکی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، گفت: با توجه به اینکه وزارت کار یک وزارتخانه بسیار سنگین و مهمی است، به نظر من نوع انتصابات و عملکردی که وزیر کار در این مدت داشته قابل‌قبول نیست.
 وی ادامه داد: اگر ایشان بیاید به سمت استیضاح، قطعاً مجلس موافق استیضاح است و ایشان برکنار خواهد شد.
 نماینده مردم رشت در مجلس ابراز داشت: ایشان در عرض چند ماه نشان داد که توانایی اداره این وزارتخانه مهم را ندارد و ضعف مدیریتی شدید در این وزارتخانه مشاهده می‌شود. وی در پاسخ به این ‌سؤال که «آیا شما هم جزو امضاکنندگان استیضاح بودید؟» گفت: من تا الان استیضاح را امضا نکردم، باید بررسی کنم و بعد تصمیم بگیرم. 
کوچکی‌نژاد در ادامه افزود: در این مدت چندماهه‌ای که از آغاز به کار دولت و وزرا می‌گذرد انتصابات وزیر کار قابل دفاع نبود و انتصابات سردرگمی داشت؛ این در حالی است که این وزارتخانه بسیار مهم است و با جمعیت بسیار زیادی از مردم سروکار دارد لذا وزیر باید در انتصابات و تصمیم‌گیری‌ها خیلی دقت کند. انتصابات فامیلی، باندی، جناحی و غیر کارآمد باعث شد که این وزارتخانه دچار مشکل اساسی شود.
 عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه همچنین تصریح کرد: من معتقدم که مجلس حتی با تردید به ایشان رأی داد، در آن روز فضا در ابتدا به شکلی بود که ایشان رأی نمی‌آورد اما حالا کمک کردند و رأی آورد اما متأسفانه بعد از رأی آوردن نتوانست اعتماد مجلس را جلب کند. 
نماینده مردم رشت در مجلس همچنین در پاسخ به این ‌سوال که «برخی می‌گویند اکنون برای طرح استیضاح زود است»، گفت: با توجه به روند کاری بررسی استیضاح‌ها، این استیضاح به بعد از عید نوروز موکول خواهد شد و بعید است قبل از عید مطرح شود اما در مجموع به اعتقاد من ایشان توان اداره این وزارتخانه را ندارد.